Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Sakaslejas luterāņu baznīca

Sakas - Lejas evaņģēliski luteriskā baznīca

 

Sakas baznīca pieder pie vecākajām Kurzemes lauku baznīcām. Precīzs baznīcas uzcelšanas datums nav zināms, taču pirmo reizi rakstos Sakas baznīca minēta 1560. gadā.

Baznīca tās pastāvēšanas laikā ir vairākkārtīgi pārbūvēta un remontēta. Pirmie kapitālie remontdarbi notikuši jau ap 1590. gadu, taču savu pašreizējo izskatu baznīca ieguva 1743. gadā, kad to no jauna uzcēla no laukakmeņiem. Zvanu tornis baznīcai piebūvēts 1844. gadā.

Baznīca atjaunota 1928. gadā un pēdējo reizi – 1995. gadā. Baznīcā atrodas altārglezna, gleznota 1899. gadā, un kuģa modelis, kurš tapis 1833. gadā. Baznīcas ērģeles tapušas 1852. gadā.
www.lelb.lv

 

Baznīca celta pie Tebras un Durbes satekas, vietā, kur agrāk atradusies Sakas osta. Baznīcas interjeru grezno kuģa modelis (1833). Ļaudis ticēja, ka tas aizsargā jūrasbraucējus no bojāejas.


"Sakaslejas baznīca", Saka, Sakas pagasts, Pāvilostas novads, LV-3466

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu