Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Rubenes luterāņu baznīca

Baznīca Rubenē ir no 13. gadsimta sākuma, kad šeit ticību sludināja Latviešu Indriķis. Patlaban apskatāmā baznīca celta 1739.–1740. gadā, ietverot 14. gadsimtā būvētās baznīcas altāra daļu. Ievērojami pārbūvēta 19. gadsimtā. Apgleznotā kancele darināta 18. gadsimta vidū. Padomju laikā baznīcas darbība turpinājās, draudze ir aktīva arī tagad.
zudusilatvija.lv

 


Rubenes dievnams atrodas lielākajā Latvijas novadā – Vidzemē, kas ir Latvijas centrs, mazā, saulainā ciemā – Rubenē netālu no Valmieras.

Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīca celta 13. gs. Sākumā tā bija koka būve, bet tagadējo izskatu ēka ieguvusi 1739. gadā. Dievnams ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Rubenes draudzē par priesteri no 1208. gada līdz savai nāvei kalpoja slavenais hronists Latviešu Indriķis jeb Indriķis no Rubenes, kurš sarakstīja pirmo bagātīgāko hroniku no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latvijas un Igaunijas teritoriju – Indriķa Livonijas hroniku.

Atbilstoši vēstures liecībām, Indriķis senajā Imeras novadā 1208. gadā sāka vadīt Latvijas vēsturē pirmo draudzi, kuras locekļi bija tikai latvieši, tādēļ baznīca noteikti ir apskates vērta, jo gandrīz pirms 808 gadiem tika likti latviskās kristietības pirmsākumi.
rubenesdraudze.wordpress.com

 


Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīca celta 13. gadsimtā, un tā ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Sākotnēji tā bijusi koka ēka,  bet tagadējo izskatu baznīca ieguvusi 1739. gadā. Rubenes baznīcas grīdas atjaunošanas laikā 2000. gadā tika atrastas senas kapenes, par kuru pastāvēšanu līdz šim nebija ziņu.

Tagad baznīcā ir izveidota Multimediāla ekspozīcija, kas integrēta atjaunotā interjerā un ar interaktīvi vadāmu videoprojekciju palīdzību stāsta par apkārtnes vēsturi no 13. gs. līdz mūsdienām, īpaši akcentējot Livonijas Indriķa ieguldījumu. Restaurēts un uzstādīts vēsturisks ekspozīcijas skapis ar valsts nozīmes priekšmetu atdarinājumiem (Valsts nozīmes mākslas pieminekļi: oblatu kārbiņa (1755. g.) un kauss (1849. g.), kā arī pārējie Rubenes baznīcas vēsturei nozīmīgi priekšmeti. Tajā skaitā no Valmieras muzeja krājumu glabātuves deponētā Vīna kanna.
visit.valmiera.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu