Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Nītaures pareizticīgo baznīca

Nītaures Kristus Piedzimšanas baznīca celta no 1875. līdz 1877. gadam (arhitekts Jānis Fridrihs Baumanis), vienlaikus uzbūvēta arī mācītājmuiža un kapliča, veidojot vienotu arhitektonisku kompleksu. Baznīcas klasiski apaļo kupolu aizstāj taisnstūrveida izbūve ar pareizticīgo baznīcām neraksturīgi lieliem logiem, kas ļaudīm dievnamā ļauj sajust dabas klātnūtni.

Sākotnēji dievnams celts Mores, Ķēču un Nītaures pagasta ļaudīm. Tolaik pareizticīgo draudze šeit bijusi ļoti kupla, visi lielie saimnieki, kā pienākas, arī bijuši pareizticīgie un gādājuši par dievnamu.  Uz dievkalpojumiem nākuši pat 1200 ļaudis no apkārtējiem pagastiem.

Padomju gados nopostīta, deviņdesmitajos gados atjaunota.
www.eleison.lv

 


Nītaures Kristus piedzimšanas baznīca ir pareizticīgo baznīca, kas atrodas Cēsu novada Nītaures pagasta centra Nītaures austrumu daļā. Baznīca celta no 1875. līdz 1877. gadam, arhitekts Jānis Fridrihs Baumanis. Kopā ar to uzbūvēta arī mācītājmuiža un kapliča, veidojot vienotu arhitektonisku kompleksu. Pareizticīgo baznīcām klasiski apaļais kupols aizstāts ar taisnstūrveida izbūvi ar neraksturīgi lieliem logiem. Baznīcas tornī atrodas 1934. gadā liets zvans.

Padomju laikā baznīca tika izmantota graudu žāvēšanai, tajā tika darbināta smagā tehnika.

Baznīcas darbība atjaunota kopš 1998. gada, notiek dievkalpojumi, virspriesteris Aleksandrs Nagla.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu