Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Moskvinas vecticībnieku lūgšanu nams

"Moskvina", Preiļu novads
Tel.: +371 24922041

Moskvinas vecticībnieku draudze ir sena. Baznīca uzbūvēta 1873. gadā.

Moskvinas vecticībnieku draudze ir pazīstama kopš 17. gadsimta beigām, kad senās ticības sargi, kuri Krievijas pareizticīgo baznīcas lielās šķelšanās laikā bēga no dzimtām pusēm, atrada patvērumu Borha zemēs. Pašreizējais lūgšanu nams, kurš veltīts Dievmātes Patvērumam un Sv. Nikolajam, tika uzcelts 1877. gadā. Līdz 1940. gadam draudze bija viena no lielākajām lauku kopienām Latgalē vairāk nekā 2 tūkstoši ticīgo.  No Moskvinas draudzes nākuši daudzi garīgie tēvi. Šeit vienmēr bija izglītoti un spēcīgi dziedātāji, kurus aicināja kalpot  Rīgas Grebesčikovas baznīcā.

Moskvinas lūgšanas nama zvanu tornī atrodas zvans ar pārsteidzošu vēsturi, zem tā skaņām laulājušies pazīstami Krievijas cilvēki Maskavas mākslas galerijas veidotājs Pāvels Tretjakovs un mecenāts Savva Mamontovs ar savām līgavām.
visitpreili.lv

 


Moskvinas vecticībnieku draudze ir sena, baznīca uzbūvēta 1873. gadā. Vieta izvēlēta tādēļ, ka tolaik tā bija liela apdzīvota teritorija ar vairākiem desmitiem māju, baznīca atrodas 6 km no Preiļiem.

Kad Preiļos 1962. gadā vecticībnieku baznīcu nojauca, Preiļu vecticībnieku draudze apvienojās ar Moskvinas draudzi. Lūgšanu nams būvēts par godu Dievmātes bezvainīgajai ieņemšanai Sv. Nikolajam. Šī draudze ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs starp lauku draudzēm bija slavena ar saviem kvalitatīvajiem dziedājumiem un to izpildītājiem.

Īpašs piedāvājums – Autorekskursija “Moskvinas novada vecticībnieki” ar Moskvinas vecticībnieku lūgšanas nama apmeklējumu (tikai laikā, kad nenotiek dievkalpojumi).

Ekskursijas laikā Jums būs iespēja uzzināt par šādām tēmām:

  • vecticībnieku ierašanās Inflantijā;
  • vecticībnieku īpašās atšķirības no vietējiem iedzīvotājiem
  • tradicionālā kultūra un sadzīve
  • Pāvels Tretjakovs, Maskavas mākslas galerijas veidotājs un Moskvinas ciemats – kas viņiem ir kopējs?
  • Moskvinas lūgšanas nama zvana  neparastais liktenis
  • pazīstami cilvēki Latvijā vecticībnieku vidū
  • latviešu rakstnieki par vecticībniekiem.

 Ekskursijas ilgums 1 stunda. Apmaksa – ziedojumi. Iepriekšējs pieraksts pa tālr. +371 24922041
latgale.travel

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu