Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Mazirbes luterāņu baznīca

Mazirbes evaņģēliski luteriskā baznīca


Dievkalpojumi svētdienās Plkst. 11:00
Bībeles lasīšanas grupa ceturtdienās Plkst. 17:00

Dievkalpojumi notiek baznīcā; Ziemas periodā Mācītājmuižas kapelā
Baznīcas atslēgas atrodas macītājmuižā – Mazirbes Rekolekciju centrā

Mācītājmuiža, Mazirbe, Dundagas pag., Dundagas nov., LV–3275
Mob. 29630953
mazirbesdraudze@gmail.com


Pirmā koka baznīca Mazirbē – Irbes baznīca, uzcelta 1766. gadā. Dundagas muižas īpašnieks T. fon Osten–Sakens 1866. gadā lika pamatakmeni jaunai mūra baznīcai, kura tika iesvētīta 1868. gadā. Celtniecību vadīja vācu būvmeistars A. Šrots. Baznīca ir halles tipa ar augstu divslīpu jumtu, celta kā vienjoma garenbūve ar garenass virzienā piebūvētu apsīdu un R kvadrātisku torni. Tornis cietis kara laikā 1914. gadā un atjaunots 1927. gadā. Torņa augstums ir 40 metri, un tas kalpo par Mazirbes dominanti. Baznīcas celtniecībā pielietots būvmateriāls – dabiskais laukakmens baznīcas sienām, tornim, apsīdai un kaltie granīta rusti stūru apdarei. Baznīcai bijusi neogotiskās formās darināta iekārta.

Kulta vajadzībām baznīca kalpojusi līdz 1964. gadam, kad to draudzei atsavināja. 1970. gadā baznīca tika aizdedzināta un līdz 1982. gadam vairākkārt demolēta. Baznīcas atjaunošanas darbi sākās 1984. gadā un turpinājās līdz 1988. gadam, kad tā atguva savu sākotnējo izskatu un kļuva par koncertzāli. 1989. gadā baznīcā notika pirmais dievkalpojums. Mazirbes luterāņu baznīca ir viens no labākajiem Kurzemes piekrastes baznīcu piemēriem, kas izceļas ar savām izjustajām, slaidajām proporcijām un gleznaino veidolu.
www.zudusilatvija.lv
www.piltenesiecirknis.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu