Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lipaiķu luterāņu baznīca

Livonijas ordeņvalsts laikā Lipaiķu novadā pastāvēja brīvciemi, kuros saimniekoja kuršu labiešu pēcteči ķoniņi. 1567. gadā baznīca rakstos minēta kā neliela koka ēka, vēlāk uzbūvēta mūra celtne, kas piedzīvojusi vairākas rekonstrukcijas.

Lipaiķu luterāņu baznīca celta 1630. gadā, vēlāk pārbūvēta.

Lipaiķu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, bet baznīcas altāris, ērģeļu prospekts, kancele un vitrāža "Kalējciema ģerbonis" – valsts nozīmes mākslas pieminekļi.
memorialservices.lv
www.zudusilatvija.lv
lv.wikipedia.orgTurlavas centrā atrodas Lipaiķu evaņģēliski luteriskās draudzes dievnams ar senu un bagātu vēsturi, celts 1630. gadā. Baznīcā atrodas kultūrvēsturiskās vērtības – senas un tikko ievietotas vitrāžas.

Lipaiķu baznīca visbiežāk tiek saistīta ar Ludviga van Bēthovena drauga Kārļa Ferdinanda Amendas vārdu, kura tēvs kalpojis Lipaiķu baznīcā kā mācītājs.
www.turlava.lv

 

 

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu