Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Liepājas Māras Romas katoļu baznīca

Liepājas Māras Romas katoļu baznīca ir Romas katoļu Rīgas metropolijas Liepājas diecēzes draudzes baznīca. Tā atrodas Liepājā, Ziemeļu priekšpilsētā. Adrese: Koku ielā 7. Jaunākā baznīca pilsētā. Dievnamā turpinās iekšējās apdares un labiekārtošanas darbi.

Vēsture
Ziemeļu priekšpilsētā, Laumas mikrorajonā 2002. gadā Liepājas Svētā Jāzepa Romas katoļu draudze nopirka 2403 m2 zemesgabalu dievnama celtniecībai. Baznīcai tika dots Māras vārds Vissvētākās Jaunavas Marijas godam. Baznīcas pamatakmeni iesvētīja 2005. gada 14. maijā un sākās ēkas celtniecības darbi, kas turpinās. 2009. gada 12. septembrī toreizējais Liepājas diecēzes bīskaps Vilhelms Lapelis iesvētīja Māras baznīcas kapelu, piedaloties Liepājas bīskapam emeritus Ārvaldim Andrejam Brumanim, Dienvidkurzemes dekānam Gatim Bezdelīgai, Māras draudzes prāvestam Jānim Meļņikovam, priesterim Antonam Springovičam un ticīgajiem.

Raksturojums
2009. gada labāko arhitektūras darbu vidū ir iekļauts arhitektu Ausmas Skujiņas un Judītes Skujiņas Liepājas Māras baznīcas projekts. Dievnams ir tumši brūnu ķieģeļu nosacīti piramidāla ēka ar 243 m2 lielu lūgšanu zāli, kanceleju, sakristeju, labdarības virtuvi. Baznīcai ir zvanu tornis ar krustu 30 metru augstumā. Zvanu tornī atradīsies zvanu komplekts ar devīzi "Salve Regina" (Esi sveicināta Marija – karaliene!). Zvanus vadīs elektroniska sistēma un tie zvanīs trīs reizes dienā. Dievnama fasāde ir triju stāvu augstumā un vērsta uz Baltijas jūras pusi, altāris atradīsies austrumu pusē pirmā stāva līmenī simbolizējot Jēzu kā uzlēcošo sauli. Baznīcā ir paredzētas 250 sēdvietas, kā arī vietas otrajā stāvā – balkonā un stāvvietas. Otrajā stāvā atradīsies kora telpas, kurām blakus būs arī mobilas telpas svētdienas skolai un draudzes pasākumiem, kuras nepieciešamības gadījumā varēs transformēt simfoniskā orķestra kapelas koncertiem. Dievnama ēkā arī iekļausies plebānija – priestera dzīvoklis, kā arī telpas un labdarības virtuve trūkumcietējiem, kas bija baznīcas finansētāja Bruno Dāņa iecere.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu