Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Liepājas Lutera baznīca

Liepāja, Jelgavas iela 62
+371 29 517 103
www.liepajasluteradraudze.lv

 

 

Liepājas Mārtiņa Lutera baznīca ir unikāla 20. gadsimta sākuma tāda veida celtne Latvijā. Dievnama monumentālā ārpuse neparasti veiksmīgi kontrastē ar iekšējās telpas gaišumu un vieglumu. 1892. gadā Brīvības un Jelgavas ielu stūrī uzcēla koka baznīciņu bez torņa, kuru iesvētīja tā paša gada 25. oktobrī. Ar 1901. gada 1. jūliju Kurzemes konsistorija apstiprināja jauno draudzi ar nosaukumu „Jaunliepājas latviešu evanģēliski luteriskā draudze”. 1914. gada 18. maijā notika pamatu akmeņa likšana tagadējai baznīcai. Dažādu iemeslu dēļ celtniecība ieilga uz 20 gadiem. 1934. gada 20. jūnijā jaunā baznīca tiek nosaukta par Jaunliepājas Lutera baznīcu. 1934. gada 8. jūlijā, kaut arī bez torņa, notika jaunās baznīcas iesvētīšana. Jauno baznīcu iesvētīja arhibīskaps prof. Dr. Teol. T. Grīnbergs. 1934. gada 10. decembrī tiek iesvētīts baznīcas zvans. Kopš 1940. gada baznīca tiek pārdēvēta par Liepājas Mārtiņa Lutera evanģēliski luterisko baznīcu.
www.zudusilatvija.lv

 


Liepājas Lutera baznīca ir Latvijas brīvvalsts laikā lielākā uzbūvētā baznīca. Katedrāles pamatakmens likts 1914. gadā, un tā ir celta krusta formas veidā no Somijā kaltiem akmeņiem.

Dievnama monumentālā ārpuse spilgti kontrastē ar iekštelpas gaišumu un vieglumu. Tajā ir izcila akustika, kas piemērota gan dievkalpojumiem, gan klasiskās mūzikas koncertiem.

 

Lutera baznīca ir vienīgā Latvijā, kurā ir divas ērģeles. 1938. gadā toreizējais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis baznīcai uzdāvināja elektriskās ērģeles, tomēr pēc pusgadsimta tās pārstāja skanēt. Tāpēc pēc ilgstošas meklēšanas 2007. gadā baznīcai tika atrastas jaunas ērģeles, kas ar Ugāles ērģeļbūves meistara Jāņa Kalniņa palīdzību tika saņemtas no kādas baznīcas Stokholmā, kur tās iepriekš bija kalpojušas tikai 40 gadus.
liepaja.travel

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu