Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lielsalacas luterāņu baznīca

Lielsalacas luterāņu baznīca. 1777. gadā celta kā koka baznīca, kas 1856. gadā pabeigta, saglabājot vecās baznīcas jumtu, sienas uzbūvējot no jauna zem vecā jumta. 1892. gadā piebūvēts ģērbkambaris. Altārgleznu "Kristus debesbraukšana" 1847. gadā gleznojis Limbažu aptiekārs K. Gelhārs. Baznīcas sienas rotā tēlnieka Gustava Šķiltera darinātie ciļņi. Kancele un daļa solu saglabājušies no 18. gadsimta 2. puses. Ērģeles būvētas H. Kolbes ērģeļu būvētavā Rīgā, uzstādītas 1933. gadā.
www.zudusilatvija.lv

 


1777. gadā celta kā koka baznīca, kas 1856. gadā pabeigta, saglabājot vecās baznīcas jumtu, sienas uzbūvējot no jauna zem vecā jumta. 1892. gadā piebūvēts ģērbkambaris.

Altārgleznu "Kristus debesbraukšana" 1847. gadā gleznojis Limbažu aptiekārs K. Gelhārs. Baznīcas sienas rotā tēlnieka Gustava Šķiltera darinātie ciļņi. Kancele un daļa solu saglabājušies no 18. gadsimta 2. puses. Ērģeles būvētas H. Kolbes ērģeļu būvētavā Rīgā, uzstādītas 1933. gadā.

Citāts no 19. gadsimta vidus, pirms baznīcas rekonstrukcijas: "Mūsu vēl ne 100 gadu vecā kokā baznīca bija tik sagruvusi, ka vajadzēja domāt par atjaunošanu, bet nepietiekamo līdzekļu dēļ, kā arī, lai izvairītos no grūtībām, kuras naidīgas valsts valdība nostāda visām svešām baznīcām un celtnēm, nolēma: nevis jaunu baznīcu uzcelt, bet izlabot veco, t.i., vispirms atstutēt baznīcas jumtu un tad izplēst koka sienas un no pašiem pamatiem tās uzceltu no (mūra) akmens."
visitsalacgriva.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu