Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Līdēres Kristus piedzimšanas pareizticīgo baznīca

Līdēres Kristus piedzimšanas pareizticīgo baznīca ir Latvijas pareizticīgās baznīcas dievnams Madonas novada Aronas pagasta Līdērē.

Līdz ar Vidzemes zemnieku pāriešanu pareizticībā 1847. gadā nodibinājās draudze, kas sākotnēji darbojusies mazā dzīvoklītī Gulbērē. No 1862. gada draudze atradās privātmājā Līdērē. Baznīca tika uzcelta par valdības līdzekļiem un iesvētīta 1878. gadā. To iesvētīja Rīgas un Jelgavas bīskaps Serafims. Pie baznīcas darbojusies skola, kā arī nespējnieku nams. Draudze iznīka 20. gadsimta piecdesmitajos gados, bet sešdesmitajos gados baznīca tika uzlauzta un izlaupīta. Mūsdienās baznīcas ēka ir pamesta.
lv.wikipedia.org

 


Pareizticīgo baznīca atvērta 1847. gada 26. jūlijā pēc Svētās Sinodes pavēles Nr. 6829 un sākotnēji darbojusies mazā dzīvoklī Gulbērē. No 1862. gada atradusies Līdērē privātmājā. Pašreizējā   baznīca uzbūvēta  par valdības līdzekļiem un iesvētīta 1878. gadā. Iesvētījis Vissvētākais  Rīgas bīskaps Serafims. Pirmais mācītājs Andrejs Gobinovs. Ilggadīgākais mācītājs  Pēteris Žuravskis. Pie baznīcas darbojusies skola, nespējnieku nams.
www.aronaspagasts.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu