Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Krūtes luterāņu baznīca

Valsts nozīmes 17. gs. arhitektūras piemineklis. 2013. gadā koka baznīcas ārējais veidols restaurēts. Baznīcā saglabājies autentisks 17. gs. altāris un kancele. Interesanti, ka baznīca ir no koka ar mūra torni. Turklāt pie baznīcas ir saglabājušies seni vācu baronu apbedījumi.

Grobiņas novads, Bārtas pagasts

Tālrunis: (+371) 29439220
grobinasturisms.lv

 


Krūtes luterāņu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas būvēts 1642. gadā un pārbūvēts 1832. gadā. Manierisma stilā veidotā koka baznīca ievērojama ar 17. gadsimta altāri, bagātīgi ornamentēto kanceli un altārgleznu "Kristus pie krusta". Otrā pasaules karā nograutais tornis vēlāk tika atjaunots no ķieģeļiem. 2012. gadā uzsākta tās atjaunošana, baznīcai nomainīts jumta segums, stiprinātas nesošās konstrukcijas un veikta drenāža. Krūtes baznīca kā viena no Latvijas unikālajām vēsturiskajām koka celtnēm tiek rekonstruēta ar Vācijas apvienoto Kurzemes fondu atbalstu.
manasvietas.blogspot.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu