Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Jumpravas luterāņu baznīca

13. gadsimta vidū Lieljumpravā bijusi baznīca, kas nopostīta Livonijas kara laikā un ajaunota 1675. gadā. 1830. gadā uzcelta jauna baznīca, kas sagrauta Pirmā pasaules kara laikā. Baznīca tika atjaunota 20.gadsimta 30. gados, bet padomju laikā tā daļēji izpostīta un pārvērsta par noliktavu. Baznīcā bijusi J. Bīnes gleznota altārglezna. Jumpravā kalpojuši tie paši mācītāji, kas Lielvārdē, jo abas draudzes bija apvienotas. Galvenā bijusi Lielvārdes baznīca ("mātes baznīca"), bet Jumpravas baznīca tikusi minēta kā "meitas baznīca".

www.zudusilatvija.lv

 

Baznīca celta 1830. gadā, pēc arhitekta T. Hermanovska projekta. Pirmajā pasaules kara laikā ēka tika izpostīta. Baznīca tika atjaunota laikā no 1931. – 1934. gadam.

 

Pēc 2. pasaules kara baznīca draudzei atsavināta. Tika uzspridzināta torņa daļa un ilgus gadus tā kalpoja kā noliktava. Draudze baznīcu atguva 1991. g., iesvētīta 1998. g. Dievnamā skatāma S. Jēkabsones gleznotā altārglezna, kas reizē ir arī mākslinieces dāvinājums dievnamam.

 

Dzelmes, Jumpravas pagasts, Lielvārdes novads
+371 20672882

www.lielvarde.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu