Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Jāņa Kristītāja pareizticīgo baznīca Lēdurgā

Svētā un slavējamā Kunga Priekšteča un Kristītāja Jāņa baznīca Lēdurgā ir uzcelta 1876.–1878. gados pēc arhitekta Roberta Augusta Pflūga projekta. Lēdurgas pareizticīgo baznīca atrodas netālu no Lēdurgas ciema centra divu ceļu krustojumā. Baznīcu vajāšanu gadi atstājuši pēdas arī šajā Latvijas daļā, bet, pateicoties divu Limbažu novada garīdznieku – igumena Jāņa (Sičevska, tagad Jelgavas bīskapa) un priestera Pāvila Kušnarjova, pūlēm, kopš 2007. gada Lēdurgas Jāņa Kristītāja baznīca ir atguvusi jaunu dzīvi.

Krīvi, Lēdurga, Krimuldas novads
+371 20217992
pavels.kusnarjovs@inbox.lv
www.krimulda.lv

 


Lēdurgas pareizticīgo baznīca atrodas netālu no ciema centra divu ceļu krustojumā. Baznīca ir neliela un mājīga. Diemžēl Baznīcas vajāšanu gadi atstājuši pēdas arī šajā Latvijas daļā. Pēdējais dievkalpojums Lēdurgas baznīcā tika nokalpots 1961. gadā, bet sakarā ar pastāvīgu dievnama apgānīšanu un vietējās varas bezdarbību šajā jautājumā, Eparhiālā padome pieņēma smagu lēmumu un 1962. gada 24. janvārī izdeva rīkojumu Nr. 79: pārvest visu baznīcas īpašumu uz Limbažu baznīcu. Drīz vien pēc šī lēmuma ciema padome dievnamā ierīkoja gāzes balonu noliktavu.

Vairāku pēdējo gadu laikā Lēdurgas Jāņa Kristītāja baznīca, pateicoties divu Limbažu novada garīdznieku – igumena Jāņa (Sičevska) un priestera Pāvila Kušnarjova, pūlēm, ir atguvusi jaunu dzīvi.

 

2011. gadā tika restaurētas baznīcas iekšsienas un logi. 2012. gadā notika baznīcas iekšējo pārsegumu remontdarbi, kā arī jauna jumta seguma uzlikšana.

2013. gada 9. jūnijā Limbažu Kunga Apskaidrošanās baznīcā notika svinīga kupola un krusta iesvētīšana Lēdurgas Jāņa Kristītāja baznīcai, kuru ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību veica Limbažu Kunga Apskaidrošanās baznīcas pārzinis Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Sinodes sekretārs igumens Jānis (Sičevskis), piedaloties Valmieras apriņķa prāvestam LPB Sinodes loceklim virspriesterim Nikolajam Tihomirovam, Limbažu baznīcas klēriķim priesterim Pāvilam Kušnarjovam un Rīgas Ņevas Aleksandra baznīcas klēriķim diakonam Aleksandram Akatovam.

2013. gada 19. jūlijā pēc visu sagatavošanās darbu pabeigšanas Lēdurgas baznīcu vainagoja kupols un krusts. Šis priecīgais notikums notika Krievzemes Kristīšanas 1025 gadu svinību ietvaros, un patiesi kļuva par Pareizticības Svinībām šajā novadā.

Lēdurgas baznīcas draudze atrodas tapšanas procesā, un uz šodienu to veido 10 cilvēki. Par baznīcu un tās teritoriju rūpējas Limbažu draudzes locekļi. Pirms neilga laika restaurācijas darbos sāka piedalīties arī Lēdurgas draudzes locekļi. Lūdzam visus, kuriem nav vienaldzīgs Lēdurgas dievnama liktenis, sniegt savu finansiālo vai materiālo atbalstu (mob.tel. 20217992 – priesteris Pāvils Kušnarjovs).
www.pravoslavie.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu