Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Ilūkstes evaņģēliski luteriskā baznīca

Ilūkstes luterāņu baznīca celta 1865. gadā, vēstures līkločos cietusi vairākkārt. Dievnams nopostīts Pirmā pasaules kara laikā, tad par draudzes līdzekļiem atjaunots 1928. gadā. 20. gadsimta 50. gados padomju vara dievnama ēku atsavināja un pielāgoja „laicīgām lietām”. Te bija gan klubs, kinoteātris un visbeidzot arī rajona bērnu sporta skola. Draudze īpašumu atguva 90. gadu sākumā, un 1993. gadā te notika pirmais dievkalpojums. Draudze ieguldījusi milzīgus pūliņus, un tagad dievnams atguvis kādreizējo veidolu. No jauna uzcelts tornis, altāra izbūvi un iekšējo darbu apdari veikuši Rīgas amatniecības skolas audzēkņi. Baznīcas tornī skan Hādreslēvas (Dānija) draudzes dāvinātais zvans.
zudusilatvija.lv

 


Ilūkstes evaņģēliski luteriskā baznīca ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas dievnams, kas atrodas Augšdaugavas novada Ilūkstē.

Pirmā luterāņu baznīca Ilūkstē celta 1568. gadā, saistībā ar Kurzemes landtāga 1567. gada lēmumu par baznīcu celtniecību. Tomēr drīzumā, pēc tam, kad vietējie muižnieki Zībergi pārgāja katoļticībā un nomira draudzes mācītājs, baznīca tika atdota katoļiem. Šo lēmumu 1635. gadā apstiprināja Polijas karalis Vladislavs IV. Apkaimes luterticīgos turpināja apkalpot Lašu baznīcas mācītājs.

19. gadsimtā, kad apkaimē pieauga luterticīgo skaits, tika nolemts celt baznīcu. Tā tika uzbūvēta no 1861. līdz 1865. gadam. Baznīca tika nopostīta Pirmā pasaules kara laikā, tomēr 1928. gadā atjaunota. PSRS okupācijas laikā baznīca ticīgajiem tika atņemta. Šeit darbojās klubs, kinoteātris, bet vēlāk – bērnu sporta skola. Pēc neatkarības atjaunošanas ēka tika atdota ticīgajiem un 1993. gadā pēc ilgāka laika šeit atkal notika dievkalpojums.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu