Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Gramzdas luterāņu baznīca

Gramzdas luterāņu baznīca celta 1744. gadā, 1941. gada jūnijā Otrā pasaules kara sākumā baznīca tika nodedzināta, tomēr jau tā paša gada rudenī dievnamā tika svinēti spāru svētki. 1944. gadā Otrā pasaules kara noslēgumā baznīca tika nograuta vēlreiz. Tad pāri palika tikai drupas. Baznīcas atjaunošana sākās 2009. gadā. Nu tā atkal atjaunota, un jaunā baznīcas zvana skaņas atkal aicina draudzi un viesus atnākt, paklusēt, pabūt brītiņu kopā ar Dievu.

Par mācītāju Gramzdā strādājis vēlākais Kurzemes ģenerālsuperindendants Jukums Baumanis (1712. – 1759), kas rūpējies par Vecā Stendera darbu izdošanu, kā arī teoloģijas un filozofijas zinātņu doktors, daudzu latviešu folkloras un mitoloģijas pētījumu autors Haralds Biezais (1909. – 1995).

Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā Gramzdas baznīca bijusi lielākā lauku baznīca Lejaskurzemē. Kara laikā divreiz nopostīto dievnamu nelielā draudze atjaunojusi ar vietējo uzņēmēju un sabiedrības atbalstu.

Interesanti, ka daļa baznīcas atrodas zem klajas debess, bet altāra vietā sienā izveidots stikla krusts, kurš kalpo kā abpusējs altāris.

Gramzdas baznīca, Gramzdas pagasts, Priekules novads.
+371 28 374 204
leismalite.lv
www.vietas.lv
liepaja.travel

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu