Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Garkalnes luterāņu baznīca

Garkalnes evaņģēliski luteriskā draudze
Lazdu iela, Garkalne, Ādažu novads, LV-2137

Draudzes priekšniece:
Iveta Makavecka
+371 29503610
iveta.makavecka@gmail.com

Dievnams Garkalnē, kā liecina vairāki vēstures avoti, celts jau 17. gadsimta sākumā. Sākotnēji bija neliela koka baznīca – kapela, saukta Teņa (Antonija) vārdā. Tā ir liecība, ka tur atradusies sena kulta vieta. Tad baznīcu nojauca un pārvietoja blakus vecajai Neijermīles pilij (tagadējā Ādažu pagastā, pie Baltezera kanāla).

Taču Garkalne bez baznīcas nav palikusi. 18. gadsimta sākumā Garkalnē uzcēla jaunu koka baznīcu, sauktu par Vesterotes un Iļķenes kapelu (Weterotten, Hilcens Kapelle), jo tā atradusies uz Vesterotes un vēlāk tai pievienotās Iļķenes muižiņas zemes. Diemžēl baznīcu izpostīja Ziemeļu kara laikā.

1739. gada baznīcu vizitācijā konstatēts, ka Garkalnē dievnama nav. Tajā gadā ar Rīgas pilsētas sindiķa D. Hilhena atbalstu Garkalnē atkal uzcēla nelielu koka baznīcu, kurā katru septīto svētdienu dievkalpojumus vadīja Ādažu draudzes mācītājs Baltazars Bergmanis (1739.–1768.).

1848. gadā ar toreizējā Ādažu mācītāja Fridriha Šillinga gādību Garkalnē uzcēla jaunu mūra baznīcu. To iesvētīja 1848. gada 25. jūlijā. Baznīcā bija 175 sēdvietas.

Sākot no 1991. gada, Garkalnes draudzes mācītāji bija Juris Rubenis un Kārlis Žols, tagad – Indulis Paičs.

1998. gadā apritēja 150 gadu, kopš celta un 25. jūlijā iesvētīta Garkalnes baznīca. Šis bija nozīmīgs Jubilejas gads Garkalnes baznīcai.
www.garkalnesbaznica.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu