Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dzedru Mārtiņa luterāņu baznīca

Dzedri, Ķūļciema pagasts, Talsu novads
+371 28783552

Baznīcas pamatakmens iesvētīts 1937. gada 11. septembrī, tas notiek ar arhibīskapa – profesora T. Grīnberga svētību. Pirms tam dievkalpojumi notiek Dzedru jeb Mārtiņskolā. Pamatakmens beidzas ar vārdiem: „ ... jo citu pamatu neviens nevar likt kā to, kas jau likts, proti – Jēzus Kristus."  1. Kor. 3:11. Baznīca celta pēc profesora P. Kundziņa projekta, spāru svētku reizē Valsts Prezidents K. Ulmanis ziedo Ls 5000, ziedojumu vāc arī vietējie iedzīvotāji, draudzes mācītāja P. Namgauda svētīti. Baznīca iesvētīta 1940. gada 21. jūlijā, kad virs Latvijas jau samilzuši drūmie laikmetu griežu padebeši. Svinīgo gājienu no Mārtiņskolas uz Mārtiņa baznīcu pavada milicijas darbinieki, cilvēku acīs asaras, taču ļaudis iepriecina jaukais, vienkāršais dievnama veidols. Griestus grezno 24 zaru kroņlukturis, tas darināts pēc arhitekta T. Rezevska projekta, kuru 2000. gadā nolaupa garnadži.

Baznīca ir vienkārša, ļoti pievilcīga un mājīga ar izcili labu akustiku. Ir ērģeles. Baznīcas darbība izbeigta 1965. gadā, kādu laiku to izmanto kā kapliču. Dievnamā kalpojuši mācītāji: Pauls Namgauds, Jānis Matulis, Artūrs Kaminskis, Valdis Amols un citi. Pēc atjaunošanas pirmais dievkalpojums notiek 1988. gada Ziemsvētkos, tas ir atmodas laika sākums Ķūļciemā. Draudze reģistrēta un atjaunota 1991. gada 27. februārī. No 1991.–1993. gadam dievkalpojumus vada mācītāji: Arvīds Brālis, Atis Vaickovskis, un toreizējais evaņģēlists, tagad mācītājs Kārlis Žols. No 1994. gada jūlija draudzē kalpo mācītājs Māris Ludviks, kuru 1996. gadā 26. aprīlī ievēl par Kandavas iecirkņa prāvestu. Gadiem ejot draudzē sludinājuši evaņģēlisti: Ainārs Sūna, Valts Brakovskis, Edgars Priedītis, Mārtiņš Burke – Burkevics.

Dievkalpojumi Mārtiņa (Dzedru) evaņģēliski luteriskajā draudzē notiek mēneša 2. un 4. svētdienā plkst. 11:00.
www.talsitourism.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu