Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Brunavas Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca

Brunavas Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca ir Romas katoļu Rīgas metropolijas Jelgavas diecēzes draudzes baznīca. Tā atrodas Bauskas novada Brunavas pagasta apdzīvotā vietā Brunavā.

Vēsture
Brunavas baznīca ir uzcelta 1773. gadā pulkveža Brunava sievas Margaritas vadībā. Vēlākos gados to Tukuma un Jelgavas baznīcu cēlāja prāvesta Kazimira Jasenas vadībā laika posmā no 1897. līdz 1900. gadam atjaunoja, pārbūvēja, piebūvējot divus aptuveni 15 metrus augstus torņus kā arī paplašināja. Līdz inkorporācijai Rīgas bīskapijā 1920. gadā Brunava piederēja Poņevežu dekanātam un saucās Brunoviški.

Baznīca 1976. gadā no ārpuses apšūta ar dēļiem un nokrāsota dzeltenā krāsā. Priekšā neliels vējtveris ar ieejas durvīm uz visām trim pusēm.

 

Brunavas baznīcas fasāde un zvanu torņa fasāde atjaunota, saglabājot iepriekšējo tumši brūno krāsu, 2016. gada vasarā (maijs līdz augusts) priestera A. Vizbeļa laikā. Priesteris A. Vizbelis savas kalpošanas laikā daudz ir darījis baznīcas un teritorijas atjaunošanā – apzāģēti lielie koki, nokrāsoti baznīcas torņi un sēta ap baznīcu, sakārtota baznīcas teritorija.

Tehniska informācija
Brunavas baznīca ir koka celtne ar cinkota skārda jumtu. Tā ir viennavas telpa ar cementa grīdu. Dievnama celtne sākotnēji bija 11 metrus gara un 7 metrus plata. Pēc pārbūves celtne kļuva 20 x 13 x 8 metrus liela. Divi baznīcas būvētie torņi atrodas baznīcas priekšpusē un izvirzīti uz āru. 1976. gadā baznīca tika apšūta ar dēļiem un nokrāsota. Dievnama priekšā ir uzbūvēts vējtveris ar ieejas durvīm uz visām trijām pusēm. Baznīca nav apkurināma. Ap baznīcu ir mūra žogs.

Interjers
Baznīcā ir aplūkojami 18. gadsimta altāri, kas ir valsts nozīmes mākslas pieminekļi. (Aizs. Nr. 3004), kā arī 18. gadsimta beigās darinātas lustras no metāla, stikla, satur 18 sveces.
lv.wikipedia.org

 


Brunavas koka baznīca celta 1773. gadā. To cēla pulkveža Brunava sieva Margarita. Pēc vairāk kā simts gadu pastāvēšanas baznīca novecoja. To atjaunoja, paplašināja, pārbūvēja un piebūvēja divus torņus prāvests Kazimirs Jasenas, Tukuma un Jelgavas baznīcu cēlājs. Darbi ilga trīs gadus (1897–1900). Līdz inkorporacijai Rīgas bīskapijā 1920. gadā, Brunava piederēja Poņevežu dekanātam un saucās Brunoviški. Baznīca ir koka celtne 20X13X8 m liela, divi torņi būvēti baznīcas priekšā un padoti uz āru, apm. 15 m augsti. Ir mazais tornītis virs jumta baznīcas vidū. Baznīca 1976. gadā no ārpuses apšūta ar dēļiem un nokrāsota dzeltenā krāsā. Priekšā neliels vējtveris ar ieejas durvīm uz visām trim pusēm.
zudusilatvija.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu