Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Bauskas Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīca

Bauskas Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīca ir Romas katoļu Rīgas metropolijas Jelgavas diecēzes draudzes baznīca. Tā atrodas Bauskā, Katoļu ielā 2. Dievnams ir arī Bauskas dekanāta rezidence.

 

Vēsture
Sākotnēji Bauskā ir bijis lūgšanu nams, kuru apkalpojuši jezuīti no Skaistkalnes draudzes baznīcas.

Pašreizējo ķieģeļu mūra baznīcu uzcēla 1865. gadā priestera Aleksandra Milevska vadībā, kurš pēc ordinācijas 1861. gadā strādājis par vikāru Skaistkalnē, jo Bauskas draudze bijusi tās filiāle. Par to liecina izgrieztais baznīcas celšanas gads skārda vējrādī, kas atrodas uz dievnama jumta. Pēc cita avota – "Direct.Telsensis" raksta dievnams uzcelts 1864. gadā. 1901. gadā tā tika paplašināta. 2009. gadā tika veikta baznīcas rekonstrukcija.

Eksterjers
Baznīca ir ķieģeļu celtne, 20 metrus gara, 8 metrus plata un 7 metrus augsta ēka ar skārda jumtu. Baznīcas priekšā ir piebūvēta 4,5 metrus gara, 3 metrus plata priekštelpa un 4 metrus gara, 4 metrus plata sakristeja. Virs baznīcas jumta pie ieejas trīs mazi tornīši, no kuriem viens atrodas jumta smailē, bet pārējie jumta sānos, virs presbitērija divi tādi paši stabveidīgi tornīši jumta sānos. Mūra zvanu tornis, kurā iekārts viens zvans, uzbūvēts 1891. gadā, bet 1930. gados pārbūvēts. Tas atrodas baznīcas dārzā dievnama priekšējā daļā kreisajā pusē. Baznīcu ieskauj dārzs, ko noslēdz dzelzs žogs ķieģeļu stabiņos. Pie dievnama ir plaša plebānija.

Interjers
Tā ir vienjoma telpa ar koka grīdu un griestiem, kas ir lēzeni segti. Virs ieejas ir kora telpas, kurās atrodas ērģeles un harmonijs. Presbitērija daļa veidota ieapaļā formā, kurā atrodas lielais altāris. Divi sānu altāri ir iebūvēti sienu nišās. Kancele bagātīgi rotāta kokgriezumiem. Dievnama labajos sānos atrodas sakristeja ar liturģisko inventāru.

Draudze
Draudze iekļaujas Romas Katoļu Rīgas Metropolijas klēra Jelgavas diecēzē. Draudzi apkalpo prāvests monsinjors un Bauskas dekanāta dekāns Jānis Zviedrāns. Draudze kā jezuītu misiju punkts pastāvējis jau 18. gadsimtā, bet kā patstāvīga draudze tā darbojās no 19. gadsimta otrās puses. Metriku grāmatas saglabājušās no 1898. gada, kad tajā laikā tā bijusi Telšu diecēzes Skaistkalnes filiāle. Draudzei piederīgi ir katoļi, kas dzīvo Bauskā un tās apkārtnē. Dievkalpojumi notiek katru dienu, baznīca ir atvērta tikai dievkalpojumu laikā.
lv.wikipedia.org

 

 

Atrašanās vieta
Bauskas Vissvētākā Sakramenta katoļu baznīca atrodas Bauskas vecpilsētā Mēmeles kreisajā krastā.  No Rīgas uz Bausku var ērti nokļūt ar satiksmes autobusu, jābrauc līdz pieturai “Rātslaukums”, kas atrodas pie Bauskas muzeja, un dodoties pa V.Plūdoņa ielu pa labi garām Sv.Gara baznīcai, nokļūsiet pie katoļu baznīcas.

Katoļu iela 2, Bauska, Bauskas novads, LV-3901
+371 63922641

Anotācija
Pašreizējo mūra baznīcu uzcēla priestera Aleksandra Milevska vadībā, kurš pēc ordinācijas 1861. gadā strādājis par vikāru Skaistkalnē. Par to liecina skārda vējrādī, kas atrodas uz dievnama jumta, izgrieztais baznīcas iesvētīšanas gads 1865. Pēc cita avota – "Direct.Telsensis" raksta dievnams uzcelts 1864. gadā. Baznīcas interjers iekārtots 19. gs. otrajā pusē. 1901. gadā tā tika paplašināta. 2009. gadā tika veikta baznīcas rekonstrukcija. Baznīcu ieskauj ar metāla žogu norobežots dārzs. Pie dievnama ir plaša mācītājmāja. Draudze iekļaujas Romas Katoļu Rīgas Metropolijas klēra Jelgavas diecēzē.

Piedāvājumi

  • Baznīca ir atvērta tikai dievkalpojumu laikā.
  • Baznīcas apskate grupām, tikai iepriekš piesakoties

 

Tradicionāli pasākumi un piedāvājumi objektā

  • Ziemassvētku MISE,
  • Vissvētākā Sakramenta svētki,
  • Svētā Asīzes Franciska diena.


Darba laiks
Grupām pieteikties iepriekš!

Cenas
Ziedojumi
www.tourism.bauska.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu