Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Ainažu bāka

Valdemāra iela 35A, Ainaži

Bāku uzcēla 1930. gadā. Tā ir 22,8 m augsta, atrodas kalnā pie bijušā šaursliežu dzelzceļa un vēl arvien rāda ceļu jūras braucējiem. Bāka atrodas pretī vecajam ceļam, kas veda uz Ainažu ostas piestātni – kad Ainažos dzīvoja mūsu vec–vec–vec–tēvi, uz piestātni gāja arī šaursliežu dzelzceļš.
visitsalacgriva.lv

 


Ainažu bāka ir bāka, kas atrodas Ainažos pie Rīgas jūras līča Baltijas jūrā. Bāka uzbūvēta 1930. gadā, iesākumā netālās Ainažu ostas vajadzībām. Otrā pasaules kara laikā ostu sabombardēja Vācijas bumbvedēji, iznīcinot arī pārstrādes rūpnīcu un citu zvejas infrastruktūru, padarot bāku maznozīmīgu. PSRS laikā pilsēta un osta tika atjaunoti un arī bāka tika uzturēta darba kārtībā. 1990. gados bāka tika rekonstruēta un atjaunota. Šobrīd tā ir pieejama publikai un ir ievērojams apkārtnes apskates objekts.

Bākas augstums ir 18 metri, uguns augstums 22 metri, bet redzamība 12 jūras jūdzes (22 km).

2014. gada 12. septembrī Latvijas Pasts izdeva pastmarku un pirmās dienas aploksni ar Ainažu bākas attēlu.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu