Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Virtakas iezis

Virtakas iezis ir unikāls smilšakmens atsegums Braslas upes labajā krastā 230 m garumā un atrodas aptuveni 500 metri no Melnā ieža. Iezim ir kultūrvēsturiska vērtība, jo uz tā ir atrodami senie petroglifi, kurus  1986. gadā atklāja pētnieks G. Eniņš.  Smilšakmens atseguma augstums vietām sasniedz līdz 15 metriem. Virtakas iezis ir augšdevona Gaujas svītas smilšakmens atsegums, arī ģeoloģisks un arheoloģisks piemineklis. Ieža lejasgalā atrodas nišveida ala, kuras augstums ir 2,5 metri. Liela daļa ieža ir meža aizsegta un nav plaša ainaviskuma. Upes līkumā iepretim Virtakas iezim atrodas mazs, sārta smilšakmens atsegums, kas tiek dēvēts par Zirņu iezi.
www.krimulda.lv

 


Kraujas iezis – saukts arī par Virtaka iezi ir smilšakmens atsegumi upes krastā apmēram 230 m garumā. Iezis ir unikāls ar Gunta Eniņa 1986. gadā atklātajiem seniem ierakstiem – zīmēm (petroglifiem). Šīm zīmēm ir kultūrvēsturiska vērtība. Par šīm senajām rakstu zīmēm joprojām nav vienota vidokļa vai tie ir senās latvju rakstu zīmes, vai arī tabula ar zemju robežu apzīmējumiem.
kurpes.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu