Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Veczemju klintis

Veczemju klintis (arī Veczemu klintis, Mantiņu klintis, Sarkanās klintis) ir ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis Vidzemes jūrmalā starp Rankuļragu un Kutkāju ragu pie Veczemu mājām. Ietilpst Vidzemes akmeņainās jūrmalas dabas lieguma un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā. Kopš 2001. gada klintis ir valsts aizsardzībā.

Klintis ir apmēram 480 metrus garas un apmēram 3,5 – 6 metrus augstas. Šis ir vidusdevona epohas burtnieku svītas sarkanā smilšakmens atsegums. Sarkanajās smilšakmens klintīs ir izveidojušās vairākas seklas abrāzijas alas. Pēc 2005. gada janvāra vētras Veczemju klinšu garums palielinājās no 160 līdz 480 metriem. Virs devona nogulumiežiem ir arī atrodami kvartāra nogulumi. Vietums līdz 2 m biezumam ir sastopami Baltijas ledus ezera piekrastes zonas grants, akmeņi un eolie nogulumi. Klinšu apkārtnē uzņemti skati Rīgas kinostudijas filmām "Nakts bez putniem" un "Ilgais ceļš kāpās".
lv.wikipedia.org

 


Veczemju klintis ir iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Viļņi te ir izveidojuši līdz 6 m augstu stāvkrastu, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām abrāzijas alām, nišām, grotām un citiem veidojumiem.

Šī atpūtas vieta pašā jūras krastā visbiežāk ir brīva no laiskiem atpūtniekiem, saglabājot savu klusuma burvību un ekoloģiski tīro vidi.

Klinšu tuvumā darbojas kempings "Klintis". Paliekot šeit ilgāk, vari izmantot labiekārtotās mājiņas.

Šīs vietas burvību pierāda fakts, ka šeit filmēti skati tādām filmām kā "Ilgais ceļš kāpās" un "Vecā jūrnieka ligzda".

Klintis ir ar daudzveidīgu krāsu gammu no pavisam gaišām krāsām līdz tumši sarkanai.
www.latvia.travel

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu