Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Rakšu klintis

Rakšu klintis, arī Rakstu klintis, Sarkanās rakstu klintis

Atrodas Rakšupes ielejas kreisajā krastā netālu no vecā tilta. To pakājē izplūst spēcīgs avots. Klints siena noaugusi ar ķērpi – melno cistokoleju, radot dīvainu skatu, it kā atsegums būtu nokvēpis. Pirms dažiem gadiem šeit noticis ļoti iespaidīgs klinšu nogruvums, ko veicinājuši erozijas un citi dabiskie procesi.
www.entergauja.com


Rakšupes kreisajā krastā, vairāk nekā 100 metru garumā redzamas 3–10 metrus augstas gaišo Gaujas svītas smilšakmeņu klintis ar nelielām nišām un alām. Šo klinšu nosaukuma izcelsmē acīmredzama saistība ar latviešu vārdiem raksti, rakstīt, un jādomā, ka kādreiz pastāvēja tradīcija uz Rakšu klintīm iegrebt rakstu zīmes. Visticamāk, ka pa lielceļu garāmejošie ceļotāji smilšakmens klintīs mēdza ieskrāpēt savus vārdus, no kā arī krogs ieguvis savu nosaukumu.

Lai arī 16.–18. gadsimta uzraksti iežu atsegumos nav saglabājušies, šeit atrasts ar Livonijas laiku – 14.–15. gadsimtu saistāms Hanzas kuģu zīmējums un divas to iesāktas skices, kas ļauj domāt par viduslaiku svētceļnieku klātbūtni Gaujas krastos.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu