Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kazu iezis

Ainavisks, ap 340 m garš un līdz 15 m augsts un ainavisks atsegums upes kreisajā krastā, kilometru lejpus Raunas ietekas Gaujā, kreisajā pamatkrastā. To veido sarkandzeltenīgi Gaujas svītas smilšakmeņi.
visit.priekuli.lv

 


Kazu iezis (arī Kāzu iezis, Paeglīšu iezis, Sarkanās klintis, Kazu klintis, Kāzu klintis) ir devona smilšakmens atsegums Gaujas kreisajā krastā. Tas atrodas Priekuļu novada Priekuļu pagastā, kilometra attālumā no Jāņmuižas un Raunas upes ieteces Gaujā. Pie ieža sākuma ir dziļš atvars. Iezis ir 300–340 m garš, smilšakmens sienas augstums svārstās no 3–10 m, bet tai ir divi 16 m augsti izciļņi, kurus šķir sengrava un neliels Gaujas līcis. Kazu iezis ir veidojies sarkanīgos, sarkanīgi dzeltenos vai dzeltenīgi baltos, lielākoties smalkgraudainos Gaujas svītas smilšakmeņos, kuros ir labi saskatāms slīpslāņojums. Ieža austrumu daļā izskalotajā pamatnē ir atrodami vairāki laukakmeņi.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu