Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Ķaubju iezis

Ap 50 m gara un līdz 45 m augsta krauja (viena no augstākajām Latvijā) Amatas kreisajā krastā iepretim Ainavu kraujai ar aptuveni 6 m augstu dolomīta atsegumu (Pļaviņu svīta) tās augšdaļā un Amatas svītas smilšakmens atsegumu zem tā.
www.entergauja.com

 


Ķaubju iezis atsedzas 45 m augstā kraujā (augstāk minētie augstums un garums ir nevis ieža, bet kraujas parametri), tāpēc ir jāpieliek ievērojamas pūles, ja vēlas tajā uzrāpties. Toties no augšas ir saskatāms Amatas otrā pusē esošais izcilais Ainavu iezis Ainavu kraujā.

Ķaubju kraujas augšpusē atsedzas pāris metru augsti Ķaubju ieža dolomīti, kurus, ja uzmanīgi skatās un uzmanīgi pārvietojas tuvu kraujas malai, var ievērot arī no Ķaubju kraujas augšas.

Krauja ir visai apaugusi ar kokiem, tāpēc vasarās pa gabalu iežu atsegums grūti saskatāms, labi apskatāmi vien kraujas apakšējie metri.
dziedava.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu