Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dolomītu krauja

Dolomītu krauja ir stāva un iespaidīga krauja upes Amatas labajā krastā. Šī krauja apskatāma gan no upes krasta, gan no Amatas takas kraujas augšmalā.

Krauja ir skaists, stāvs un tomēr samērā bīstams atsegums, jo tai ir mālaini noslīdējumi un nogruvuši akmeņi. Vēlams turp doties pa kraujas augšmalu.
www.entergauja.com

 


Dolomītu krauja atrodas Amatas labajā pamatkrastā un kraujas augšā ir raksturīgs gandrīz nepārtraukts Pļaviņu svītas dolomītu atsegums 600 m garumā, bet zemāk vietām atsedzas Amatas svītas augšdaļas smilšakmeņi ar dolokrētu veidojumiem un lodīšu smilšakmeņi.

Īpaša Dolomītu kraujas iezīme ir  uzbīdījums – Pļaviņu svītas dolomītu slānis ir pilnībā uzbīdīts tādu pašu iežu slānim. Uzbīdījums ir veidojies kā  glacidislokācija leduslaikmeta noslēgumā. Tas izpaužas dolomītu atsegumā kā 10 m plata un 4 m augsta struktūra. Noslīdeņu un aizauguma dēļ tā kļūst aizvien sliktāk redzama. Pašā atsegumu joslas ziemeļrietumu galā, nogāzes lejasdaļā atsedzas violeti mālainie nogulumi ar daudzām savdabīgām dzeltenām dolomīta konkrēcijām.
www.daba.gov.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu