Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dāvida pils - pilskalns

Dāvida pils ir pilskalns, kas atrodas Kurzemē, Dundagas novada Dundagas pagastā uz ziemeļaustrumiem no Šlīteres, 30 metrus augsto Šlīteres Zilo kalnu kraujas malā, Slīteres nacionālā parka teritorijā. Reģiona nozīmes kultūras piemineklis.

Pilskalna rietumu un austrumu pusi norobežo stāvas sāngravas. Trīstūrveidīgā plakuma izmērs – 75 x 45 metri. Pilskalna datējums viduslaiki/jaunie laiki. Par pilskalnu pierakstītas teikas. Pie Dāvida pils – ap 7 metrus augsts un 50 metrus plats smilšakmens atsegums. Pilskalns atrodas parka rezervāta zonā, tūristiem nav pieejams.
lv.wikipedia.org

 


Piemineklis atrodas Slīteres nacionālā parka rezervāta zonā un tūristiem nav pieejams. Nereti kļūdaini tiek pasludināts par vienīgo smilšakmens atsegumu kādreizējā Baltijas ledus ezera senkrastā. Kļūdas dēļ bieži tiek saukts arī par Litorīnas jūras senkrastu. Patiesībā šī nelielā klints atrodas nevis jūras senkrastā bet gan nelielā sāngravā. Klintī vēl 19. gadsimtā esot bijusi arī ala. Klints augstāko daļu klāj ļoti daudz uzrakstu. Raksturīgi, ka ir maz pēdējo desmitgadu uzrakstu, savukārt ir ļoti daudz 20. gadsimta sākuma uzrakstu. Var ievērot arī senus uzrakstus, piem. “1817”. Atseguma jaunākā daļa atrodas augstāk pa strautu, tieši tā kreisajā krastā.
www.latvijas-pilskalni.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu