Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Ventkalnu bedrīšakmens

Atrašanās vieta: Laidzes pag, Talsu nov.
Ventkalnu māju ceļa malā, pļavā, nokalnītē, klajā vietā, 80 m no lielceļa uz Talsiem. Ļoti viegli pieejams.

Apraksts
Visnesenāk atklātais bedrīšakmens šajā apkārtnē. Pārsteidzoši, ka tas neatradās biezos un civilizācijas neskartos mežos, bet gan klajā vietā. Akmens izmēri: garums 3,50 m, platums 2,70 m, augstums 1,40 m, apkārtmērs 9,80 m. Bedrīšakmens virsmā pirms tūkstošiem gadu ir ieveidotas 8 bedrītes. Akmens nedaudz pārvietots padomju gados, kādreiz atradies turpat blakus, uzkalna galā. Sarkans, lielkristālisks granīts.

Stāstījums
Kā bedrīšakmens nozīmīgs ar to, ka papildina Talsu apkārtnē zināmo seno kulta akmeņu izplatību. Ventkalnu bedrīšakmens bedrītes ir izmēros seklas un grūti pamanāmas. To izmēri apliecina populārākās bedrīšu izcelsmes versijas, ka tās senāk ieveidotas kādos kulta rituālos, kas veikti, atzīmējot cilvēku dzīves gaitas – piedzimšanu vai nomiršanu, jo bedrīšu izmēri skaidri parāda, ka tajās būtu ļoti grūti uzkrāt lietus ūdeni vai likt kādus ziedojumus.
www.ancientsites.eu

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu