Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Odres velna akmens

Odres velna akmens – kulta vieta atrodas Laucienes pagastā, ap 6 km no Talsiem, Nurmuižas šosejas kreisajā pusē, pļavas vidū, ap 50 m no šosejas. Akmenim ir līdzena un nolaidena virsma, kurā saskatāmas bērna un teļa pēda.

Viens no pazīstamākajiem pēdakmeņiem Kurzemē. Akmens pieskaitāms Latvijā plaši izplatītajiem pēdakmeņiem. Pēdakmeņi ir akmeņi, kuros parasti dabiski izveidojies cilvēka pēdai vai plaukstai vai arī dzīvnieku pēdai līdzīgs nospiedums. Šie akmeņi sastopami visā Eiropā. No šāda tipa dobumakmeņiem šis velna akmens ir arī viens no tūrismā vissenāk popularizētajiem, jo vairākkārt aprakstīts jau 20. gadsimta 30. gados. Akmens izmēri: garums 2,5 m, platums 2,3 m, augstums 1 m, apkārtmērs 8 m. Akmens virsmā 11 ievērības cienīgi, domājams, dabīgi dažāda izmēra iedobumi un robi.
www.senvietas.lv
visittalsi.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu