Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Māteru Velnapēdas akmens

Māteru (Kristiņu vai Dampeļu) Velnapēdas akmens

 

Sena kulta vieta. Velnapēdas akmens dažkārt minēts arī ar citiem nosaukumiem Kristiņu vai Dampeļu Velna pēdas akmens.

Atrodas lēzena kalna – Liepkalna virsotnē, labi pārskatāmā vietā, pļavā – 500 m uz ZA no Māteriem, 100 m uz D no Māteru kapsētas. Teritorija ir privāta.

Netiek veikti nekādi speciāli objektam piegulošās teritorijas labiekārtošanas vai uzturēšanas darbi. Nav norādes zīmes. Ap akmeni saauguši avenāji un ērkšķaini krūmi un nav kopts, bet, tā kā akmens atrodas pļavā blakus Māteru kapsētai, tas ir viegli pieejams.

Valsts aizsardzībā esošs arheoloģijas piemineklis, kas dažkārt minēts arī ar citiem nosaukumiem – Kristiņu vai Dampeļu Velna pēdas akmens. Akmens izmēri: garums 4,6 m, platums 4,2 m, augstums 2,0 m, apkārtmērs 16,60 m, tilpums 19 kubikmetri. Tā virsmā ir daudz un dažādi dabiskas izcelsmes izdēdējumu robi un nelīdzenumi. Interesants objekts kā dižakmens ar kultūras vērtību.

 

Koordinātes: 57°14'21.9"N 21°57'28.8"E

www.ancientsites.eu
www.visitventspils.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu