0
info@redzet.lv

Cilvēks » Mirkļi » Cilvēks ikdienā

Ielu mākslinieksMeitenes rapšu pļavā
Lasīt aprakstu
Raudu mūris Jeruzālemē, Raudu mūris, Jeruzāleme, Izraēla

Raudu mūris Jeruzālemē

Kods: IL-047-07
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2007. gada 12. septembrī, Jeruzālemē, Izraēlā

Raudu mūris (ivritā: הַכֹּתֶל הַמַּעֲרָבִי) atrodas Jeruzalemes vecpilsētā, Izraēlā. Mūris ir 57 m plats un 19 m augsts, tas ir ap Dievnama kalnu esošā rietumu mūra fragments.

Raudu mūris ir vienīgais Dievnama kalna mūra fragments, kas ir saglābājes līdz mūsdienām. Pats mūris kā tāds nav jūdaisma svētvieta - tas ir vienīgais, kas palicis no Tempļa.

Ap 1004. gadu p.m.ē. Dāvids iekaroja Jeruzālemi un uzsāka būvmateriālu vākšanu Tempļa celtniecībai, taču uzcēla Templi viņa dēls Zālamans. Kopš tā laika Templis un Jeruzaleme kļuvuši par vienu no svētākajām jūdaisma un kristietības piekritēju vietām, piesaistot tūkstošiem svētceļnieku no visas pasaules arī mūsdienās.

Tā kā Zālamana valdīšanas laikā Izraēlas karaliste aptvēra visas divpadsmit ebreju ciltis, tās visas piedalījās pirmā tempļa celtniecībā. Celtniecības darbus veikuši meistari un pieredzējuši celtnieki no Feniķijas un levīti. Lielākā daļa strādnieku bijuši vergi, par kuriem bija padarīti daudzi Kanānas cilšu locekļi. Taču celtniecības darbus vadīja arhitekti un meistari, kuri parasti bija brīvi cilvēki. Tempļa celtniecība tika pabeigta septiņos ar pusi gados.

Pēc Zālamana nāves Izraēlas karaliste sadalījās divās daļās (karalistēs) un Jeruzāleme kļuva par Jūdas karalistes galvaspilsētu, kur palika Jūdas, Benjamina un Levija cilšu pārstāvji. Izraēlas karalistes sašķelšanās stipri to novājināja, ko arī izmantoja kaimiņvalstis: Asīrija iekaroja Izraēlu 722. g. p.m.ē.; bet Babilona 586. g. p.m.ē. Babilonas valdnieks Nebukadnecars (605.-562. g. p.m.ē.) pavēlēja Jeruzalemi nodedzināt, bet Zālamana templi nopostīt. Pēc atgriešanās no Babilonas trimdas, Jūdas, Benjamina un Levija cilšu pēcnācēji atjaunoja templi. Tempļa atjaunošana, vai, precīzāk, jauna tempļa celtniecība, sākās 537. gadā pirms mūsu ēras. Darbi neritēja vienmērīgi, un templis tika iesvētīts tikai 515. gadā pirms mūsu ēras. Ap 20. gadu p.m.ē Hērods Lielais atjaunoja un modernizēja templi.

Savukārt jūdu kara beigās 70. gadā romieši ieņēma Jeruzalemi un otro Jeruzalemes templi nodedzināja. Viss, kas mūsdienās palicis no tempļa, ir tā ārējo sienu (balsta būvju daļas) drupas – Raudu mūris. Šī siena nav tempļa siena, bet tikai tempļa kalna stiprinājuma atbalsta sienas atliekas.

Raudu mūris Jeruzālemē

Kods: IL-047-07
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2007. gada 12. septembrī, Jeruzālemē, Izraēlā
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.