Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs

Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs


Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs atrodas Irbenē, bijušajā Padomju armijas pilsētiņā, un tā saimnieks ir Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts. Šeit joprojām zinātniskos nolūkos darbojas 32 m pilnīgi grozāma paraboliska antena RT-32, kas ir lielākā Ziemeļeiropā un astotā lielākā pasaulē, kā arī otra – 16 m antena RT-16. Abas antenas atjaunotas 2015. gada vasarā.

Struktūrkapitālu veido nekustamais īpašums (objekts "Zvaigznīte"), kas 1994. gadā tika pārņemts no bijušā PSRS karaspēka daļas. Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs tika dibināts 1994. gadā. Sākotnēji šī bija Latvijas Zinātņu akadēmijas struktūrvienība, 1996. gadā tika iegūts valsts bezpeļņas organizācijas SIA statuss, kopš 2004. gada tai ir pašreizējais statuss.

Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs (VSRC jeb VIRAC - Ventspils International Radio Astronomy Center) galvenais uzdevums ir veikt dabisku un mākslīgu kosmisku radio avotu novērojumus, lai uzkrātu datus fundamentālām un praktiskām radioastronomijas, astrofizikas, kosmoloģijas, ģeofizikas, ģeodinamikas, ģeodēzijas, koordinātu-laika dienesta un citām izpētes programmām.

Kontakti:
Adrese: Inženieru iela 101, Ventspils, Latvia, LV-3600
Addrese Irbenē: VSRC, Ventspils raj. Ances pag., Irbene, LV-3600
Tel.nr.: +371 6362 9657, +371 6362 8303
E-pasts: virac@venta.lv
virac.venta.lv

www.vatp.lv
lv.wikipedia.org

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu