0
info@redzet.lv

Pilsēta » Pilsēta » Pilsēta

Rīga, Operas skvērsPiemineklis Džordžam Armitstedam (Rīga)
Lasīt aprakstu
Piemineklis Džordžam Armitstedam (Rīga), Piemineklis Džordžam Armitstedam, Operas skvērs, Rīga, Parks, Rīga (pilsēta)

Piemineklis Džordžam Armitstedam (Rīga)

Kods: V-630-11
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2011. gada 28. septembrī, Rīgā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
271 KB
S 2000 x 1333 px
3.24 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
10.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI JEBKURAS
S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Piemineklis Rīgas mēram Džordžam Armitstedam 
 Atklāts:  2006. gadā
 Tēlnieks:  Andris Vārpa
 Arhitekts:  Kristīne Vīziņa
 Metāllēlējs:  Deniss Gočijajevs (Santkpēterburga)
 Atrodas:  Skvērs pie Latvijas Nacionālās operas
 Īpašnieks:  RPA „Rīgas pieminekļu aģentūra” valdījumā
 Piezīmes:  Informatīvajā plāksnē teksts latviešu un angļu valodā

Piemineklī attēlots Džordžs Armitsteds ar dzīvesbiedri Sesilu Pihlau un čau-čau sunīti. Piemineklis atrodas Rīgas centrā pie Operas tiltiņa.


Piemineklis Rīgas mēram (1901-1912) Džordžam Armitstedam (1847-1912)

Anglijas karalienes Elizabetes II un Edinburgas hercoga Filipa vizītes laikā Rīgā LNO apstādījumos pie Timma tiltiņa 2006.gada 18.oktobrī atklāja pieminekli britu izcelsmes rīdziniekam un Rīgas mēram Džordžam Armitstedam ar kundzi Sesilu Pihlau. Reālistiskā manierē darinātos tēlus atdzīvina suņa skulptūra, kas novietota priekšpusē. Pieminekļa iniciators un sponsors uzņēmējs Jevgeņijs Gombergs vēlējās iemūžināt vienu no sekmīgākajiem Rīgas pilsētas mēriem, kura darbības laikā (1901-1912) pilsēta piedzīvoja uzplaukumu. Pieminekļa finansēšanā piedalījās arī Dž. Armitsteda radinieks Rodnijs Redklifs no Lielbritānijas.

Tēlnieks Andris Vārpa gan cilvēkus, gan suni nedaudz stilizējis, taču visai kompozīcijai raksturīgs cilvēcisks mērogs un labsirdīgs emocionāls noskaņojums, kas mudina garāmgājējus interaktīvai mijiedarbībai un atraisītai apskatei. Aiz skulptūrām izveidota neliela terase, kurai piestiprināta bronzas plāksnīte ar uzrakstu latviešu un angļu valodā:

„Džordžs Armitsteds, Rīgas pilsētas galva (1901-1912), ar dzīvesbiedri Sesilu Pihlau. Atklāja Viņas Majestāte karaliene Elizabete II 2006.gada 18.oktobrī. Jevgeņija Gomberga un Rodnija Redklifa dāvinājums.”

George Armitstead, Mayor of the City of Riga (1901-1912) with his spouse Cecile Pychlau. Unveiled by Her Majesty Queen Elisabeth II on October 18, 2006. Commissioned by Eugene Gomberg and Rodney Radcliffe”.
www.rigaspieminekli.lv

Georgs Armitsteds jeb Džordžs Armitsteds (angļu: George Armitstead; 1847. gada 27. oktobris — 1912. gada 17. novembris) bija muižnieks, inženieris, fabrikants, Rīgas pilsētas galva laikā no 1901. līdz 1912. gadam.

Džordžs Armitsteds dzimis 1847. gada 27. oktobrī Rīgā angļu izcelsmes lieltirgotāja ģimenē. Ieguvis labu izglītību Cīrihē un Okfordā, 1901.gadā viņš kļuva par Rīgas pilsētas mēru. Viņa laikā pilsētā aizsākās plaša celtniecība un labiekārtošana, kā arī tika uzsākta sociālo problēmu risināšana. Īpaša uzmanība tika veltīta izglītības sistēmas uzlabošanai un skolu celtniecībai – Rīgā uzcēla 16 skolas. Armisteda laikā ekspluatācijā tika nodota pirmā elektriskā tramvaja līnija, ekspluatācijā tika nodota Latvijas Nacionālā teātra ēka, uzcēla trīs paviljonus Vidzemes tirgū, uzcēla ūdenssūkņu staciju un attīstīja ūdensvada tīklu, dibināja Rīgas Zooloģisko dārzu… Tie ir tikai daži no viņa paveiktajiem darbiem. Armisteda ieguldījums Rīgas kā Eiropas pilsētas attīstībā bijis nenovērtējams un pavisam noteikti var apgalvot, ka bez šī angļu izcelsmes mēra Rīga šodien izskatītos pavisam savādāka.

Pieminekli veidojis tēlnieks Andris Vārpa, tas izgatavots par uzņēmēja J. Gomberga naudu, atklāts 2006. gada 18. oktobrī Lielbritānijas karalienes Elizabetes II valsts vizītes laikā. Pieminekļa atklāšanā piedalījās arī Džordža Armitsteda mazmazdēls Rodnijs Radklifs.

Piemineklis Džordžam Armitstedam (Rīga)

Kods: V-630-11
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2011. gada 28. septembrī, Rīgā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
271 KB
S 2000 x 1333 px
3.24 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
10.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI JEBKURAS
S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Bildes fragmenti:
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Samaksājot vismaz 1 eiro saņemat iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādētu jebkuras izvēlētās fotogrāfijas! Pateicoties Jūsu atbalstam, spējam attīstīt šo mājas lapu un plānot nākotnes ieceres. Paldies!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.