Zirgaudzētava "Kalēji"

Kalēji ir saimniecība, kas nodarbojas ar sporta zirgu un gaļas govju audzēšanu. Zirgi “Kalējos” savu mājvietu rod nu jau trīsdesmit gadus. Sākot no vienkāršiem saimniecības mīluļiem, pamazām esam izaudzējuši un atlasījuši labākās kumeļmātes, lai tālāk iegūtu augstākas klases sporta zirgus konkūram. Lai uzlabotu pēcnācēju kvalitāti, ērzeļi tiek izvēlēti un ievesti no Vācijas. 
Līdzīgs darbs notiek arī ar Angus šķirnes gaļas govīm. Tās visu gadu sastopamas āra ganībās netālu no pašas saimniecības, Pāces dīķa krastos vai Raķupes ielokos. Lai arī darbs ar dzīvniekiem prasa nemitīgas rūpes, ieguldījumus un saimniecības uzlabojumus, tas ir “Kalēju” īpašnieka hobijs un prieks.
Saimniecības ikdiena rit ļoti rosīgi, jo paši apstrādājam laukus, pļaujam un gatavojam barību lopiem ziemai. Arī zirgus apmācām un gatavojam pārdošanai pašu spēkiem, kas prasa daudz laika, prasmes un pacietības. “Kalējos” nodarbojamies arī ar jāšanas apmācību.
Apmācībai uzņemam dažāda vecuma cilvēkus, kas apņēmušies atbildīgi un regulāri apmeklēt treniņus. Šie nosacījumi ir nepieciešami laba jātnieka un zirga sagatavošanai neatkarīgi no tā, kādā līmenī jātnieks ir izlēmis sevi attīstīt sportā. Ar cītīgākajiem jātniekiem braucam un piedalāmies sacensībās pārstāvot “Kalēju” saimniecības vārdu.
Plašākam cilvēku pulkam kā ikgadēju tradīciju rīkojam vērienīgas sacensības jātnieku sportā. Tās parasti notiek reizi gadā vasarai noslēdzoties. Tiek pulcēti dažāda līmeņa jātnieki ar saviem zirgiem, rīkotas radošās darbnīcas, loterija un citas atrakcijas skatītājiem. Pasākums parasti pulcē sporta cienītājus, dzīvnieku mīļotājus un ģimenes ar bērniem, jo katram ir iespēja atrast sev tīkamu nodarbi brīvā gaisotnē visas dienas garumā.
Vienmēr esam kustībā, bet atrodam arī laiku viesiem, tāpēc, ja vēlies ar mums iepazīties tuvāk, pacienāt ar ābolu kādu mūsu bērīti, ieraudzīt brangos Angus buļļus vai noglāstīt kumeļa maigo purniņu, brauc ciemos un tiksimies “Kalēju” zaļajos plašumos!
"Kalēji", Pāce
Dundagas pagasts, Talsu novads, Latvija
+371 26251059
maijadavidsone@gmail.com
www.facebook.com

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu