Vecsaikava

Vecsaikava ir apdzīvota vieta Madonas rajona Praulienas pagastā, Aiviekstes upes labajā krastā. Vecsaikava ir bijušās Saikavas muižas centrs, atrodas 17 km no Praulienas, 23 km no Madonas. Netālu atrodas Saikavas ciems.

Ciemats atrodas abpus autoceļam Jaunkalsnava–Lubāna (P82). Tā nosaukums saistāms ar netālu tekošo Saikavas upīti. Vecsaikavā ir kādreiz bijušas Saikavas muižas kalpu dzīvojamās mājas. Pie pieturas arī atrodas ēka, kas ir bijusi gan aptieka, gan sabiedrības "Saikava" administratīvā ēka. Netālu no tās kalte. Agrāk te bija arī darbnīcas.

Vecsaikava
Vidējciems
 Valsts  Latvija
 Novads  Madonas novads
 Pagasts  Praulienas pagasts
 Augstums  93 m
 Iedzīvotāji (2008)  101
 Pasta nodaļa  LV-4823 Saikava

Daba

  • Vecsaikavas dižozols; atrodas Vecsaikavā netālu no gaisa tilta, vientuļā pļavā. Tā platums – 7,64 m. Viena no iecienītākajām tūristu vietām.
  • Auziņu paeglis; apkārtmērs 2,1 m, nosaukumu guvis no "Auziņu" mājām un bijušā Auziņu dzirnavu dambja.
  • Skroderakmens; garums – 6,4 m, platums – 6,0 m, augstums – 4,2 m, apkārtmērs – 20,0 m. Atrodas iepretī "Jaunziediņu" mājām. Teikā stāstīts, ka uz akmens pats velns ar auzām esot lāpījis savas bikses un tur atstājis savu pēdu nospiedumus, kur vēl tagad saskatāmi.
  • Saikavas parks; aizsargājamas teritorijas statusā.

lv.wikipedia.org

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu