Smiltenes Vecais parks un Vidusezers

Vecais parks izveidots Vidusezera krastā, kurā aug dažādu koku un krūmu sugas, bet parka ūdens tilpnēs darbojas strūklakas. Parks ir labiekārtots ar atpūtas vietām un soliņiem. Cauri parkam ved arī asfaltēti celiņi, jaunizveidotās koka laipas, tāpēc šī teritorija ir jauka pastaigu un velotūristu atpūtas vieta. Vidusezera platība 3,5ha, dziļums 6m. Tas nav piemērots peldēšanai, bet ir laba slidošanas vieta ziemā. Šo teritoriju iecienījušas mežapīles, gulbji, bebri, vāveres.

Veco parku ir iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas viesi ne tikai lēnām pastaigām un dabas baudīšanai, bet arī aktīvai atpūtai, nūjošanai, velobraukšanai, vingrošanai. Parka teritorijā ir labiekārtota āra vingrotava, kas ir pieejama visu cauru diennakti. Parka vidū atrodas viesnīca – restorāns “Brūzis”, kur var iegādāties atspirdzinošus dzērienus, kā arī nobaudīt gardu maltīti.

Smiltenes muižas īpašnieks firsts Pauls Līvens 1901. gadā pirmo reizi elektrībā pārvērta Abula upes spēku, vecā muižas ēkā, kas atradās Vidus ezera krastā, ierīkoja ūdens ratu ar ģeneratoru. 1913. gadā P. Līvens uzbūvēja tā laika modernāko HES Baltijā. Vēsturiskā ēka pārbūvēta, bet tai līdzās vēsturiskajā vietā atrodas jauna HES, celta 1999. gadā.

Viduse zera krastā atrodas 14. gs. celtās Vācu ordeņa pils drupas.

Dodoties cauri, parkam nonāksiet līdz ūdenskritumam, kas no Tepera ezera ietek Abula upītē. Pie ūdens krituma labiekārtota atpūtas vieta, mierīgai dabas baudīšanai.

Tālāk jau iespēja doties aplūkot Tepera ezeru un promenādi, īpaši skaists skats paveras vakarā, kad izgaismojās ezerā esošā strūklaka.

Tepera ezera krastā vasaras sezonā tiek piedāvāti dažādi aktīvas atpūtas piedāvājumi SUP dēļi, kajaki, skrituļslidas, skreijriteņi, kartingi u.c.
visit.smiltene.lv

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu