Pomonas templis

Vēl 20.gs. 30-to gadu vidū muižas parku greznojis klasicisma stilā celtais Pomonas templis, kas reizēm saukts arī par ganiņu paviljonu. Tā iekšienē uz neliela postamenta stāvējusi dārzkopības dievietes – Pomonas statuja. Uz paviljona kolonu pārsedzes bijis iegravēts sentimentāls izteiciens franču valodā „Quit fait aimer tes champes Foit aimer la vertu”, kas tulkojumā latviešu valodā nozīmē „Kas mīl laukus (dabu) – tas mīl arī tikumu”.

Tā kā šai celtnei laikus neveica nepieciešamos remonta darbus, tā nonāca avārijas stāvoklī. Ar Pieminekļu valdes atļauju Pomonas templis 1935. gadā tika nojaukts.

2018. gada augustā tika atklāts pilnībā atjaunotais Pomonas templis tā vēsturiskajā vietā. Parka arhitektoniski mākslinieciskās un vēsturiskās izpētes rezultātā secināts, ka parka teritorijā esošie pamati, kas iepriekš tika uzskatīti par Pomonas tempļa pamatiem, tomēr nav šai mazajai arhitektūras formai piederīgi, tāpēc tika precizēta tempļa vēsturiskā atrašanās vieta.

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu