Marinzejas ezers

Marinzejas (Mariņezers, Marindzes ezers, Mariensejas, Marijas ezers) ezers atrodas Krustpils novadā, Atašienes pagasta administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 2.2 metri, bet maksimālais dziļums - 7.0 metri. Spoguļa laukuma platība 74.0 hektāri.
www.ezeri.lv

Marinzejas ezers un tā apkārtne ir teicama atpūtas vieta klusuma un skaistas, neskartas dabas cienītājiem. Marinzejas ezera apvidus piesaista ikvienu ar savām dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām. Meži, ziedošas pļavas, pauguru un ieleju saspēle, ezeru ūdeņu atspulgi patstāvīgi ļauj sajust dabas spēku un enerģiju. Ezera ainavu papildina 19. gadsimta vidū Jozefa fon der Borha būvētā majestātiskā muiža ar angļu un franču jauktā stila parku. Noderīgi: atpūtas iespējas labiekārtotā pludmalē, kur ir ierīkota lapene ar galdu un soliņiem, ģērbtuve, tualete un citiem infrastruktūras elementi.
dodies.lv

Ezerā konstatētas 13 sugas — rauda, asaris, sudrabkarūsa, plicis, karūsa, plau­dis, karpa, līdaka, ausleja, ķīsis, rudulis, vīķe un parastais akmeņgrauzis. Līdzīgi kā Baļotē, arī Marinzejas ezerā miermīlīgo zivju barības bāzi zinātnieki novērtējuši kā vidēju vai pat zemu, un arī problēmas, no makšķernieku viedokļa skatoties, līdzīgas — liels sīko un vidējo, bet mazs lielo karp­veidīgo zivju skaits. Līdaku un asaru augšanas ātrumu VRI pētnieki ir novērtējuši kā vidēji augstu. Makšķernieku intereses pa­lielināšanai tiek rekomendēts ielaist zandartus, lai gan ļoti iespējams, ka Ma­rin­zejas ezerā tie ne­nārstos. Lai gan karpa ir pieprasīta zivs no makšķernieku puses, liela apjoma karpu ielaišanu ezerā zinātnieki nerekomendē, bet iesaka to veikt nelielos daudzumos, jo karpu populācijas ietekme uz ezera «ekoloģisko veselību», visticamāk, būs negatīva (palielināsies duļķainība, pa­kāpeniski pazudīs ūdens­augi). Nosverot un nosakot ziv­ju vecumu, secināts, ka ezerā ātri aug raudas, jo šeit ir maz to barības konkurentu plau­žu. Kopumā VRI secina, ka, izņemot zandartu un nelielā apmērā karpu, citu zivju sugu mākslīgu atražošanu šobrīd veikt nav nepieciešams. Pēc zinātnieku do­mām, ezers ir piemērots, lai tur ieviestu licencēto makšķerēšanu, taču tam jāpanāk vietējo iedzīvotāju atbalsts un ieinteresētība.
neasakas.wordpress.com

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu