Cinevilla

"Cinevilla" ir lielākais filmēšanas laukums Latvijā. Tā ir izbūvēta butaforisku celtņu kopa Tukuma novada Slampes pagastā "Vidus Vecvagaros". Kinopilsēta Cinevilla ir vienīgā tik plaša mēroga brīvdabas kino ekspozīcija Baltijā. Tā ir kļuvusi par ievērojamu tūrisma objektu. 2010. gadā Cinevilla komplekss tika apvienots ar Rīgas kinostudiju.

Filmēšanas laukumā ir uzņemtas filmas "Baiga vasara", "Rīgas sargi", "Rūdolfa mantojums", "Sapņu komanda 1935" un My Dear Munchausen,"Nameja gredzens".

Apbūve
Kinopilsētā izbūvētas ēkas, kas atgādina vai līdzinās ēkām Rīgā – Vecrīgā un Pārdaugavā. Šeit atveidoti arī Rīgas vēsturiskie tilti – Akmens tilts, Lībekas tilts un Rīgas pontonu tilts, kā arī Daugava.

Eksponāti
Kinopilsētā bez vēsturiskās apbūves atveides apskatāmi vairāki eksponāti – kuģi, bruņutehnika, vilciena sastāvs, zirgu pajūgi un citi mazāki objekti.
lv.wikipedia.org


Kinopilsēta "Cinevilla" atrodas 15 km no Tukuma, Slampes pagasta Praviņās, Jelgavas virzienā. Tā izveidota vēsturiskās spēlfilmas „Rīgas sargi” uzņemšanai. Tās dekorācijas pamati likti 2004. gada maijā, vietā, kur pirms tam bija tikai pļavas, dažas 20. gadsimta ēkas un sagrautu māju mūri.

Cinevillas Lielpilsētas daļas dekorācijas veidotas tā, lai filmas „Rīgas sargi" vajadzībām atveidotu Daugavmalu Vecrīgas pusē – ar tās rosīgo dzīvi, tirgu un kuģīšu piestātnēm. Lai pilnīgāk atspoguļotu pilsētas dzīvi 20. gadsimta sākumā, Lielpilsētas daļā izveidota arī tramvaja līnija ar īstu tramvaju. Šobrīd šo kinopilsētiņas daļu apdzīvo tādi objekti, kā Kinopilsētas kostīmniecība un Spīķeris ar Fotosalonu un veikaliņiem. Lielpilsētas daļā atrodas arī  Filmēšanas paviljons.

Cinevillas Mazpilsētas daļa ir veidota tā, lai atspoguļotu Pārdaugavu 20. gadsimta sākumā – Rīgas daļu, kas spēlē būtisku lomu filmā „Rīgas sargi", jo tur norisinās svarīgākā cīņa – saujiņa drosmīgu rīdzinieku pret daudzreiz lielāko Bermonta armiju. Šeit apskatāmas priekšpilsētu arhitektūrai raksturīgās koka ēkas ar bruģētiem laukumiem un lauku tirdziņu.

Kinopilsētā iespējams apskatīt vienkopus arī trīs vēsturisku tiltu fragmentus, kas vizuāli ir līdzīgi to oriģināliem – tiltiem, kas atradās Rīgā līdz 20. gadsimta. sākumam. Visi kinopilsētiņas tilti ir veidoti, balstoties uz arhīvu materiāliem un vēsturiskajām fotogrāfijām. Koka tilts ir viens no Cinevillas centrālajiem objektiem. Daudzi filmas „Rīgas sargi" kadri tapuši tieši uz Koka tilta – šeit bijušas gan barikādes, gan apšaudes, gan uzvaras. Šis tilts veidots kā vēsturiskā Lībekas tilta kopija. Savukārt Kinopilsētas Dzelzs tilts veidots kā vecā Rīgas dzelzs tilta vizuālā kopija, vienīgi, samazināts par 1/5 daļu. Gluži tāpat kā vēsturiskajam tiltam tam ir braucamā daļa un gājēju josla. Lai radītu 20. gadsimta sākuma Rīgai pēc iespējas atbilstošu kino vidi, Cinevillā izveidota arī tam laikam raksturīga Daugavas krasta līnija ar malkas tirgu un kuģīšu pietauvošanās vietām. Te atrodami divi kuģīši, no kuriem viens ir butaforisks un veidots no viegliem, kino specifikai atbilstošiem materiāliem, savukārt otrs ir īsts upes kuģis, kas atvests un novietots kinopilsētiņā.

Dzelzceļš ir viens no Kinopilsētas interesantākajiem objektiem, jo šī dekorāciju daļa veidota no autentiska dzelzceļa aprīkojuma. Sadarbībā ar VAS „Latvijas Dzelzceļš" Kinopilsētā ir uzstādītas īstas sliedes, pārmijas un vēsturiski dzelzceļa vagoni. Gluži tāpat kā citi Kinopilsētas objekti, arī dzelzceļš veidots ar vēsturisku precizitāti, ievērojot, piemēram, attiecīgajam laikam raksturīgo sliežu platumu jeb, tā saukto Krievijas platumu. Arī lokomotīve ir leģendārs objekts, jo to bija paredzēts sagriezt un pārkausēt, taču ar VAS „Latvijas Dzelzceļš" gādību tā nonāca uz Kinopilsētas dzelzceļa sliedēm. Tā kā lokomotīve ir 140 tonnas smaga, tad tās transportēšanai uz Kinopilsētu tika organizēts īpašs transports no Somijas.

Rūdolfa lauku sēta ir Kinopilsētas jaunais brīvdabas dekorāciju komplekss, kas tika būvēts režisora Jāņa Streiča filmas „Rūdolfa mantojums" filmēšanas vajadzībām. Dekorāciju komplekss ataino latviešu saimniecību, kāda tā bija 19. gadsimta beigās – ar dzīvojamo ēku, klēti, šķūni, pirtiņu dīķa malā un krāšņu puķu dobi pagalmā. Tagad šī ir lieliska vieta dažādu tematisku pasākumu un svētku rīkošanai. Dzīvojamā māja ir piemērota īstu latviešu kāzu rīkošanai vai sava uzņēmuma izbraukuma semināru vai konferenču organizēšanai netradicionālā vidē.

Kinopilsētiņa papildināta ar pašas jaunākās filmas “Nameja gredzens” dekorācijām.

Drosmīgākie “Cinevillas” apmeklētāji var arī paši piedalīties kino filmēšanas procesā – rāpties pāri uguns aizai, traukties lielā ātrumā ar velosipēdu un lidot mākoņos, kā arī izspēlēt Nameja gredzena sporta spēles. Kostīmniecībā iespējams izīrēt arī filmēšanā reiz izmantotos tērpus.

"Vidusvecvagari", Slampes pagasts, Tukuma novads

Darba laiks: P.-Sv. 10:00-19:00

Ieejas maksa: 5 – 7 EUR

(+371) 28606677
mdambis@inbox.lv, mareks@cinevilla.lv
www.cinevilla.lv
visittukums.lv

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu