Ūdensmotocikls

Ūdensmotocikli – izklaide visiem, kam patīk ūdens, ātrums un adrenalīns.

Brauciens ar ūdens motociklu ir vienlaicīgi gan sports, gan atpūta. Ūdens motociklam un braucējam ir piemēroti jebkādi laika apstākļi. Ja ezera virsma ir gluda kā spogulis, tad var sasniegt maksimālo ātrumu (ap 100km/h). Ja pūš stiprs vējš un ezerā ir lieli viļņi, tad braucējs var izpildīt elpu aizraujošus lēcienus, vai braukt starp viļņu galotnēm.

Ir divu veidu ūdens motocikli: sēdošais jeb Runabout, stāvošais jeb SKI.

Tie abi ir stipri atšķirīgi un nekonkurē savā starpā. Trasē tie vienmēr dodas atsevišķi, katrā klasē ir savs čempions. Nekādā veidā nevar izcelt kāda pārākumu, abas motociklu klases ir vienlīdz varenas gan no sportiskā, gan no tehniskā viedokļa. 

Ūdens motociklu sacensību princips – visi dalībnieki ieņem savas pozīcijas vienā līnijā un pēc starta signāla (karoga vai luksofora) dodas trasē. Uzvar tas, kurš pēc vairākiem nobrauktiem apļiem pirmais sasniedz finiša līniju.

Starts visbiežāk tiek dots no krasta vietā, kur dziļums ir aptuveni līdz viduklim. SKI ūdens motocikliem starta procedūra ir vieglāka un līdz ar to raitāka. Sēdošajiem (runabout) mocīšiem startā nepieciešami divi palīgi, kuri tur motociklu. Pēc tiesnešu signāla visi dalībnieki iedarbina savus motociklus, kad arī sākas darbiņš abiem turētājiem, kuriem jānodrošina, lai motocikls paliktu uz vietas un sportists nesaņemtu falšstartu. Kad karogs tiek nolaists, visiem gāze grīdā un prom uz pirmo boju. Starts ir pati aizraujošākā, bīstamākā un svarīgākā sacensību sastāvdaļa. Starta brīdī visi motocikli atrodas viens otram blakus un tie lielā barā pilnā ātrumā dodas uz pirmo nozīmēto boju, pēc kuras trase jau sašaurinās un katram jāieņem sava vieta. Ja vien braucējs nav atrāvies, startā kaut ko redzēt ir ļoti sarežģīti, jo visu laiku traucē priekšā braucošā šļakatas.

Trase ir izveidota no sarkanām, dzeltenām un dažām baltām bojām (parasti pie finiša). Sarkanās bojas vienmēr jāatstāj sev kreisajā pusē, dzeltenās paliek no braucēja pa labi. Kā redzams trasē ir zigzagots aplis. Vienā punktā tā sadalās divos ceļos – īsajā un garajā. īsais parasti ir līkumotāks un asāks, savukārt garais līdzenāks un taisnāks. Trase tiek veidota tā, lai abu ceļu izbraukšana patērētu vienādu laika daudzumu. Tas nepieciešams, lai atvieglotu apdzīšanas iespējas. Pārējā trases daļā to izdarīt ir ļoti grūti, bet katram no braucējiem izvēloties savu ceļu, tie viens otru neaizkavē un uzvar meistarīgākais. Skatītājiem pati interesantākā vieta ir, kur abi ceļi saiet kopā. Te braucēji bieži atkal nonāk ļoti cieši viens otram blakus.

Frīstails (Freestyle) – brīva savu iemaņu demonstrēšana uz ūdens motocikla. Piedalīties var ikviens, motocikliem nav nekādu ierobežojumu. Uzvarētāju nosaka sacensību vietā izvēlēta žūrija.

Jābūt vismaz 14 gadus vecam, lai piedalītos sacensībās, taču līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai tas izdarāms tikai ar vecāku piekrišanu.

www.udensmocis.lv

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu