0
info@redzet.lv

Kurzemes jūrmala

Akmeņaina pludmale vakara gaismāSaulrieta gaismas apspīdētas kāpas
Lasīt aprakstu
Skatoties uz Užavas bāku no Užavas pludmales, Kurzemes jūrmala, Vakara ainava, Pludmale, Užavas bāka

Skatoties uz Užavas bāku no Užavas pludmales

Kods: U-103-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 6. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
128 KB
S 2000 x 1333 px
1.82 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
16.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Kurzemes jūrmala ir Baltijas jūras piekraste Latvijas rietumos. Padomju režīma laikā šī bija pilnībā slēgta teritorija, jo Kurzemes piekraste bija PSRS rietumu robeža un to stingri apsargāja. Mūsdienās Kurzemes jūrmala ir pieejama visiem, bet tās daba lielā mērā joprojām saglabājusi savu civilizācijas neskarto burvību. 

Kurzemes jūrmala sākas galējā piekrastes punktā Latvijas dienvidos pie Nidas, Rucavas novadā. Šeit ir Latvijai neraksturīgi oļaina pludmale – 25 metrus plats, 0,5 metrus augsts, dabisks, oļains krasta valnis.

 No Nidas uz ziemeļiem atrodas Pape – sens zvejniekciems ar 19. gadsimta beigu apbūvi, kā arī Papes dabas parks. Tas izveidots Papes ezeram piegulošajās teritorijās, kas ir nozīmīga putnu migrācijas vieta. Papes dabas parkā iekārtotas vairākas izziņas takas un putnu vērošanas torņi, Papes ezera pļavās ir savvaļas zirgu ganības – tur savā nodabā dzīvo tarpāni un pat tauri.

 No Papes līdz pat Liepājai neskartā Kurzemes jūrmala izceļas ar augstām Jūrmalciema kāpu grēdām.

 Bernāti ir Latvijas sauszemes teritorijas galējais rietumu punkts.

 Par Kurzemes jūrmalas pērli tiek uzskatīta Liepāja. Tā ir trešā lielākā Latvijas pilsēta, kas izveidojusies uz divu kilometru platas zemes strēles starp jūru un Liepājas ezeru. Liepāju dēvē par vēju pilsētu un Latvijas rokmūzikas galvaspilsētu.

 Visapkārt Liepājai saglabājusies 19. gadsimtā celtā nocietinājumu sistēma, bet Liepājas ziemeļos ir pat atsevišķa pilsētiņa – bijusī Karosta. Tas ir cariskās Krievijas laikā būvēts militāro un fortifikācijas ēku komplekss Baltijas jūras krastā.

 Dodoties no Liepājas tālāk uz ziemeļiem, Liepājas – Ventspils šosejas malā, pie Medzes, labi redzams Baltijas ledus ezera senkrasts – 30 metru augsta kāple, no kuras paveras ainavisks skats uz Piejūras zemieni.

 Netālu no Pāvilostas atrodas Grīņu rezervāts – aizsargājama dabas teritorija, kur sastopams, piemēram, tāds rets augs kā Sarkanajā grāmatā ierakstītā grīņu sārtene.

 Aktīvās atpūtas cienītāju paradīze ir nelielā pilsētiņa Pāvilosta. Ik vasaru tajā sarodas sērfotāji no visas Latvijas, kā arī citi atpūtnieki, kurus savaldzinājušas Pāvilostas neskartās pludmales un mazā osta ar svaigi kūpinātām zivīm un iespēju pašiem doties zvejā. Pāvilostas pludmalē 100 metru attālumā no krasta redzams arī lielākais jūrakmens Dižjūrā.

 Jūrkalne vilina tūristus ar savu neparasto dabas veidojumu – Baltijas jūras stāvkrastu. Tā ir līdz 20 metriem augsta krauja vairāku desmitu kilometru garumā. Netālu no Jūrkalnes aplūkojams arī neparasts koka tilts pār Rīvas upi ar senām dzirnavām.

 Kurzemes jūrmalas ziemeļrietumos izaugusi vēl viena nozīmīga Latvijas ostas pilsēta – Ventspils. Tā ir pievilcīga, sakopta pilsēta ar bagātām laika pavadīšanas iespējām un pludmali, kuru jau ilgus gadus rotā atbilstību starptautiskiem standartiem apliecinošais Zilais karogs.

 Tālākā Kurzemes jūrmalas piekraste līdz pat Kolkas ragam ir vietām civilizācijas neskarta, vietām tai īpašu kolorītu rada zvejniekciemi. Ovišragā ar oļaino pludmali atrodas vecākā joprojām funkcionējošā bāka Latvijā. Atpūtniekiem pievilcīga vieta ir  Miķeļtornis ar augstāko bāku Baltijā, bet militārā mantojuma cienītājiem aizraujoši būs apmeklēt Irbenes radioteleskopu, kas PSRS laikos tika izmantots militārai pretizlūkošanai un bija astotā lielākā šāda veida būve pasaulē

 Teritoriju starp Ovišiem līdz Kolkai dēvē par Lībiešu krastu jeb lībiešu valodā - Līvōd rānda. Tā ir kultūrvēsturiska teritorija, kur dzīvojuši lībieši jeb līvi – somugru tauta, kuras pārstāvju mūsdienās nav vairāk par diviem simtiem. Lībiešu krasts ir interesants ar saviem senajiem zvejniekciemiem (Lielirbi, Košragu, Pitragu, Saunagu), ar senajām tradīcijām, gardajām kūpinātajām zivīm un nesteidzīgu atpūtu klusā liedagā.

 Kurzemes jūrmalas ziemeļu gals iekļaujas Slīteres nacionālā parka teritorijā, bet viens no savdabīgākajiem dabas objektiem ir Kolkas rags. Tas ir lielākais zemesrags Latvijā, kur Baltijas jūra sastopas ar Rīgas jūras līča viļņiem, veidojot iespaidīgus virpuļus, kas var būt bīstami peldētājiem. Kolkas rags ir vieta, kur var redzēt gan saullēktu, gan saulrietu. Tā ir paradīze buru sporta cienītājiem, taču bīstama vieta kuģotājiem.

 Sarežģīto kuģošanas apstākļu dēļ pie Kolkas nogrimis ne viens vien kuģis, un vēl tagad klīst leģendas par pirātiem, kas speciāli vilinājuši kuģus uzskriet uz sēkli, lai tos aplaupītu. Laupītāji bijuši skarbi un bojāgājušajiem jūrniekiem zābakus griezuši nost ar visām kājām. Arī tagad Kolkas raga akvatorijā atrodas nogrimuši burinieki, kas ir aizraujoši apskates objekti nirējiem.

Skatoties uz Užavas bāku no Užavas pludmales

Kods: U-103-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 6. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
128 KB
S 2000 x 1333 px
1.82 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
16.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.