0
info@redzet.lv

Saule

Saulriets Baltijas jūrāSaullēkts lielajā Ludzas ezerā
Lasīt aprakstu
Saullēkts lielajā Ludzas ezerā, Lielais Ludzas ezers, Ezers, Saullēkts, Saule

Saullēkts lielajā Ludzas ezerā

Kods: U-526-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 30. jūlijā, Ludzā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
82 KB
S 2000 x 1333 px
1.78 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3821 x 2547 px
32.35 x 21.56 cm / 300 dpi
5.87 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Saule ir zvaigzne, kas atrodas Saules sistēmas centrā. Saule ir mums tuvākā zvaigzne, tā ir Zemes vienīgais gaismas, siltuma un dzīvības avots. Tās ceļojums gada garumā nosaka gadalaiku maiņu. Vasarā saule katru gadu pārvietojas daudz augstāk debesīs nekā citos gadalaikos. Lai gan vasara ir viskarstākais gada periods, patiesībā Zemeslode šajā gadalaikā atrodas vistālāk no Saules. Tas ir izskaidrojams tādējādi, ka Zemes orbīta, riņķojot tai ap Sauli, nav precīzs aplis, bet gan ovāls. Jūlijā mūsu planēta atrodas 155 miljonu kilometru attālumā no Saules, savukārt janvārī šis attālums ir 150 miljonu kilometru.

Saule spīd pie debesīm jau apmēram piecus miljardus gadu. Temperatūra tās centrā ir 15 miljoni grādi pēc celsija, tās gaisma pārvietojas ar ātrumu apmēram 300 000 kilometru sekundē. Tas nozīmē, ka saules gaismai lai mūs sasniegtu ir nepieciešamas aptuveni astoņarpus minūtes.

Saules aktivitātei (tās ir tādas parādības kā plankumi uz Saules, uzliesmojumi un saules vētras) ir raksturīgs 11 gadu cikls. Dažkārt vējš var sasniegt lielu ātrumu, un tad šo efektu var sajust arī uz Zemes.

Daudzi mūsdienu vadošie zinātnieki uzskata ka zeme sasilst , tā dēvētā siltumnīcas efekta dēļ. Tas nozīmē, ka dažas gāzes, piemēram oglekļa dioksīds, piesaista saules enerģiju un neļauj siltumam plūst atpakaļ uz kosmosu.

Brīdinājums. Nekad neskaties saulē tieši un nekādā ziņā nedari to arī caur teleskopu vai binokli, jo tas var kaitēt acīm pat tādā mērā, ka var kļūt akls.

 Avots: Sallija Tagolma „Lielā gadalaiku grāmata”.

Saullēkts lielajā Ludzas ezerā

Kods: U-526-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 30. jūlijā, Ludzā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
82 KB
S 2000 x 1333 px
1.78 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3821 x 2547 px
32.35 x 21.56 cm / 300 dpi
5.87 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.