0
info@redzet.lv

Govju parāde Ventspilī

Puķu govs VentspilīPuķu govs Ventspilī
Lasīt aprakstu
Puķu govs Ventspilī, Puķu govs, Govju parāde Ventspilī, Figurālās puķu dobes Ventspilī, Ventspils, Skulptūra

Puķu govs Ventspilī

Kods: V-197-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 24. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
234 KB
S 2000 x 1333 px
2.62 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
20.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

2002.gada vasarā Ventspils pilsētā tika īstenots publiskās mākslas un mecenātisma projekts „Cow Parade Ventspils 2002” („Govju parāde Ventspils 2002”). Īstenojot šo projektu, Ventspils nostājās līdzās Cīrihei, Ņujorkai, Čikāgai, Sidnejai, Londonai un citām pasaules lielpilsētām, kur norisinājusies „Govju parāde”. Ventspils bija pirmā pilsēta Austrumeiropā, kas uzņēma „Govju parādi”.

Ventspils ielas, parkus, skvērus un laukumus greznoja 26 dabiska lieluma stikla šķiedras govis, kuras par brīnišķīgiem un daudzkrāsainiem mākslas darbiem pārvērta ne tikai Latvijā cienīti mākslinieki un labi zināmi mūziķi, bet arī viesmākslinieki no Lietuvas, Igaunijas un Dānijas, kā arī Ventspils bērni, uzņēmēji, sportisti un citi pazīstami ventspilnieki.

Rudenī, noslēdzot „Govju parādi”, tika izsolīti parādes eksponāti. No 22 izsolei paredzētajām govīm tika pārdotas 12 par kopējo summu turpat 10 000 Ls. Izsolē iegūtie līdzekļi nonāca Ventspils bērnu un jauniešu attīstības un izglītības veicināšanas fondā, kas dibināts apdāvināto mazturīgo bērnu izglītības atbalstam.

Izsolē nepārdeva Londonas govju parādes dāvināto Garry A. Jacobs govi „Karma” un Ventspils parādes atbildes dāvanu – Elitas Patmalnieces govi „Mīlestība” („Love”), kas nokļuva Govju parādes muzejā Londonā. Tāpat neizsolīja Mariusa Jonutis govi „Dzīve ir skaista”, basketbola kluba „Ventspils” veidoto „Ms Moo-Dunk” un Kirila Panteļejeva „Latvijas melno”, kas kļuvusi par neatņemamu pilsētas simbolu.

Šobrīd Ventspilī iespējams apskatīt sešas no „Govju parādes 2002” dalībniecēm – Ostas ielas promenādē atradīsiet Kirila Panteļejeva „Latvijas melno”, pie Olimpiskā centra „Ventspils” basketbola kluba „Ventspils” veidoto „Ms Moo-Dunk”, pie Bērnu pilsētiņas – Mariusa Jonutis „Dzīve ir skaista”, pie Livonijas ordeņa pils – Ievas Maurītes „Jūras govi”, Ventspils bērnu nama „Selga” audzēkņu un uzņēmēja Igora Skoka veidoto „Naftu” – pie Bērnu nama „Selga”, bet Piejūras kempingā – Londonas govju parādes dāvināto Garry A. Jacobs govi „Karma”.
cowparade.ventspils.lv


2012.gadā, atzīmējot desmito gadadienu kopš „Govju parādes Ventspils 2002” norises, Ventspils ielās, skvēros un parkos atkal iemājos 24 krāšņas un daudzveidīgas „Govju parādes Ventspils 2012” dalībnieces, kuras apgleznos mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Azerbaidžānas, kā arī Ventspils bērni, Ventspils Augstskolas studenti, sportisti un citi pazīstami ventspilnieki. Dalībai projektā piekrituši tādi populāri un atzīti mākslinieki kā Gļebs Panteļejevs, Aleksejs Naumovs, Andris Vītoliņš, Miķelis Fišers, Kaspars Zariņš un daudzi citi. Vienu gotiņu būs iespējams veidot visiem „Govju parādes Ventspils 2012” atklāšanas pasākuma dalībniekiem – tā būs tautas veidotā „Tautas govs”, kuras tapšanā varēs piedalīties ikviens, kurš par simbolisku samaksu iegādāsies krāšņas ziedu uzlīmes un uzlīmēs tās uz gotiņas. Katrs „Tautas govs” veidotājs saņems sertifikātu par dalību šī mākslas darba veidošanā.
Pavisam to ir deviņpadsmit.
cowparade.ventspils.lv


Kas ir govju parāde?

Govju parāde ir vislielākais un veiksmīgākais publiskais mākslas pasākums pasaulē. Govju parāde ir notikusi vairāk nekā 75 pilsētās visā pasaulē, ieskaitot tādas metropoles kā Ņujorku (2000), Londonu (2002), Tokiju (2003, 2006 un 2009), San Paulu (2005 un 2010), Mehiko (2005), Buenosairesa (2006), Maskava (2006), Parīze (2006), Roma (2010), Riodežaneiro (2011) un daudzas citas. Pirmoreiz tā sarīkota Čikāgā 1999.gadā.

Govju parādes licences un zīmola turētājs ir „CowParade Global Limited”


Kāpēc govis?

Govs ir dzīvnieks, kuru visi pazīst un kurš visiem patīk. Tā dara labas lietas, liek mums pasmaidīt, ir draudzīga un jautra.

Govju parādē izmanto stikla šķiedras gotiņas, māksliniekiem ir iespēja brīvi un radoši izpausties, veidojot govju parādes eksponātus. Ir pieejamas trīs veidu gotiņas – stāvošā, guļošā un ēdošā. Stikla šķiedras gotiņas forma ir pateicīga dažādai pārveidošanai. Neticami, bet no vairāk nekā 2500 gotiņām, kas radītas dažādās vietās pasaulē, nav bijis divu vienādu.
cowparade.ventspils.lv
Vēl par govju parādēm: www.cowparade.com


Govju parādes labdarības mērķis

Saskaņā ar Govju parādes noteikumiem pēc tam, kad gotiņu eksponēšana ir noslēgusies, norisinās izsole, kurā ikviens, kurš to vēlas, var piedalīties, lai iegādātos kādu no apgleznotajām gotiņām. Izsolē iegūtie līdzekļi tiek novirzīti labdarībai.

“Govju parādes Ventspils 2012” noslēgumā izsolē iegūtos līdzekļus pilsēta iecerējusi novirzīt Ventspils bērnu vajadzībām – rotaļlaukuma iekārtošanai bērnunamā „Selga”.Puķu govs Ventspilī

Kods: V-197-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 24. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
234 KB
S 2000 x 1333 px
2.62 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
20.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.