0
info@redzet.lv

Pavasara puķes

Meža tulpes Lielupes palienes pļavāsGaiļbiksītes
Lasīt aprakstu
Meža tulpes Lielupes palienes pļavās, Meža tulpe (Tulipa sylvestris), Pavasara puķes, Lielupes palienes pļavas, Lielupe, Latvija: ģeogrāfija, flora un fauna

Meža tulpes Lielupes palienes pļavās

Kods: A-344-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 9. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
188 KB
S 2000 x 1333 px
2.1 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
20.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Pavasara puķes.  Pēc aukstajām, nemīlīgajām ziemas dienām, pienākot pavasarim, no zemes spraucas ārā maigi, jauni dzinumi. Cieši sakļāvušies pumpuri kā pēc burvja mājiena, veras vaļā, pārvērzdamies košās pavasara puķēs, kas pagriež savas sejiņas pret sauli.

Daudzas puķes, kuras zied pavasarī – krokusi, narcises, hiacintes un tulpes -, izaug no apaļiem sīpoliem vai mezglainiem bumbuļiem. Tos stāda jau rudenī, un ziemu tie pavada, paslēpušies drošībā zem zemes, gaidīdami pirmos siltā laika vēstnešus, lai varētu dzīt asnus.

Dažādās pasaules valstīs audzē visai daudzveidīgu puķu šķirņu sīpolus, taču īpaši slavena sīpolpuķu audzēšanā ir Holande. Pavasarī tur, cik tālu vien sniedzas skats, stiepjas milzīgi puķu lauki, kas atgādina košus krāsu plankumus milzīgā krāsu kastē. Taču senāk, jau 17.gadsimtā, dažu puķu sīpoli bija tik reti sastopami un tik vērtīgi, ka šķirnes vienīgais eksemplārs, tika pārdots par neiedomājami lielu naudas summu. Viens tulpes sīpols, kura nosaukums ir  „Semper augustus”, tika pārdots par 3000 holandiešu guldeņu, kas ir apmēram 1000 latu.

Narcises droši vien ir pašas iemīļotākās no visām pavasara puķēm. Tām ir gari, zaļi kāti un ziedi, kas draudzīgi māj pretī ar galvu. Savādi ir tas, ka gan narcises sīpols, gan lapas satur indīgus kristāliņus, kas nozīmē, ka tos var ēst tikai neliels skaits kukaiņu.

Agrā pavasarī kleitoniju sīkie, sārtie ziediņi noklāj mežu augsni un strautu krastus gluži kā zvaigžņots paklājs. To ziediņi atveras tikai tad, kad spīd saule. Kleitonijas dažkārt dēvē arī par „feju kartupeļiem”, jo tās izaug no maza bumbulīša, kas atgādina kartupelīti.

Šīs spurdzes (vīrišķās ziedkopas) lazdām veidojas ļoti agrā pavasarī un šūpojas vējā, kad kokam vēl nav saplaukušas lapas. Spurdzes sāk attīstīties jau kopš rudens, un katrā spurdzē ir vairāk nekā simts sīku ziediņu. Kad vējš spurdzes purina, no tām izbirst dzelteni putekšņi.

Avots: Sallija Tagolma „Lielā gadalaiku grāmata”.

Meža tulpes Lielupes palienes pļavās

Kods: A-344-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 9. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
188 KB
S 2000 x 1333 px
2.1 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
20.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.