0
info@redzet.lv

Lauka magone (Papaver dubium)

Magones ziedsLauka magone
Lasīt aprakstu
Magones zieds, Lauka magone (Papaver dubium), Magone (magoņu dzimta), Ziedi

Magones zieds

Kods: A-201-13
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2013. gada 09. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
100 KB
S 2000 x 1333 px
1.86 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
5.87 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Magoņu dzimtā Latvijā ietilpst lakstaugi ar vienkāršām lapām. Ziedi kārtni, divdzimumu, pa vienam, ķekaros, čemuros vai skarās.

No magoņu dzimtas ir izdalīta matuzāļu dzimta

No magonēm (Papaver) tīrumos, dārzos, ceļmalās, galvenokārt kā nezāles sastopamas sarainā magone (Papaver argemone), lauku magone (Papaver dubium) un zīda magone (Papaver rhoeas). Šīs sugas viegli atšķiramas pēc augļiem: sarainai magonei pogaļa ir vālesveidīga, ar sariņiem, lauku magonei iegareni vālesveidīga, gluda, bet zīda magonei pogaļa otrādi olveidīga līdz gandrīz lodveidīgai.

latvijas.daba.lv

Lauka magone (Papaver dubium) ir viengadīgs, vidēja lieluma (ga 20-80 cm) magoņu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, zarains, tāpat kā lapas un ziedu kāts klāts ar skarbiem matiņiem, satur baltu piensulu. Lapas divkārt plūksnainas (apakšējās) vai plūksnaini dalītas (augšējās), garākas nekā platas (ga 5-15 cm, pl 1-5 cm). Apakšējās lapas ar kātu, augšējās sēdošas. Lapas plūksnas lancetiskas vai lineāras, plūksnu mala gluda vai ar dažiem zobiņiem, plūksnas gals ar akotveidīgu smaili. Ziedi lieli (Ø ap 5 cm), pa vienam stublāja un zaru galā. Pirms ziedēšanas zieds nolīcis. Kauslapas zaļas, divas, ziedam plaukstot nobirst. Vainaglapas 4, oranžsarkanas vai sarkanas. Auglis - vālesveida pogaļa (ga ap 2 cm). Pogaļa kaila, galā drīksnas disks cieši pieguļ pogaļai, stari 6-9 (reti mazāk (līdz 5) vai vairāk (līdz 11)). Pogaļa maz šķautņaina vai gandrīz gluda. Sēklām nogatavojoties, pogaļa atveras ar caurumiņiem zem drīksnas diska. Zied no jūnija līdz augustam.

Izplatība: Eiropā plaši, vietām arī Ziemeļamerikā un Āzijā izplatīta suga, izplatās kā dārzu un tīrumu nezāle.
Latvijā nereti, bet nevienmērīgi sastopama suga, daudz retāka valsts austrumu un dienvidaustrumu daļā.

Biotopi: Atsevišķi eksemplāri un grupas labības sējumos, sausās atmatās, nezālienēs, grants karjeros, ceļu un dzelzceļu malās.

Īpašas norādes: Līdzīga zīda (P. rhoeas) un sarainajai (P. agremone) magonei. Noteicošā atšķirības pazīme ir pogaļas izskats. No zīda magones atšķirama pēc vālesveida pogaļas ar pogaļai piegulošu drīksnas disku un 6-9 stariem (nevis pogaļa ieapaļi olveida, ar izcilnu drīksnas disku un 8-12 stariem). No sarainās magones atšķirama pēc kailas pogaļas ar piegulošu drīksnas disku (nevis pogaļa sarmataina ar izcilnu drīksnas disku), pogaļa maz šķautņaina vai gandrīz gluda (nevis šķautnes labi norobežotas).

www.latvijasdaba.lv

Magones zieds

Kods: A-201-13
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2013. gada 09. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
100 KB
S 2000 x 1333 px
1.86 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
5.87 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.