0
info@redzet.lv

leduskritums

LeduskritumsLeduskritums Grūbas upes krastā
Lasīt aprakstu
Leduskritums, Leduskritums, Ziema

Leduskritums

Kods: A-091-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 29. februārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
141 KB
S 2000 x 1333 px
2.26 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
7.56 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Lai priecātos par krāšņiem leduskritumiem, jāzina, ka tiem vajag īstu salu un sniegu, turklāt – jo vairāk un ilgāk, jo labāk. Un vēl – leduskritumi veidojas tikai tur, kur ir klinšu kraujas, pār kurām notek avotu vai strautu ūdeņi. Lieliski leduskritumi mēdz izveidoties arī uz ūdenskritumiem, bet ne vienmēr un ne visur. Bieži vien ūdenskritums ziemas salā apaug ar ledu un izveidojas leduskritums. Tomēr ne vienmēr. Latvijas lielajiem ūdenskritumiem, piemēram, Ventas un Abavas rumbai, leduskritumu veidošanās bieži vien nenotiek, jo ziemā tiem ir palielināts ūdens caurplūdums, kas ir tik straujš, ka nekādi interesanti ledus veidojumi nepaspēj izveidoties. Ja upe aizsalst, izveidojas ledus, bet, kad sākas pali, viss ātri brūk un jūk, – atkal nekādu īpaši interesantu ledus veidojumu nav.

Daudz vairāk iespēju izveidoties skaistiem leduskritumiem ir uz sezonāliem ūdenskritumiem – tādiem, kas īsti aktīvi un skaisti ir tikai liela ūdens caurplūduma laikā (palos, stipru lietavu laikā), bet vasaras sausumā parasti izsīkst. Arī ziemā ūdens caurplūdums sezonālos ūdenskritumos ir neliels, un tas nāk tikai par labu leduskritumu veidošanās procesos. Neliels ūdens daudzums un stiprs sals – un jau veidojas pirmās lāstekas. Šādu sezonālu ūdenskritumu Latvijā ir diezgan daudz un lielai daļai ziemas aukstākajos mēnešos izveidojas arī lieliski leduskritumi.

Leduskritumi nereti veidojas arī uz avotu ūdenskritumiem. Daudzviet pār devona iežu klintīm tek un no lielāka vai mazāka augstuma krīt dažāda lieluma avoti. Spēcīga sala laikā arī tie sasalst un veido skaistus ledus veidojumus. Izcils piemērs ir Raunas Staburags Cēsu rajonā, kas stiprā salā, vēlams bez sniega, mēdz pārveidoties īstā ledus pilī.
(Andris Grīnbergs)

Leduskritums

Kods: A-091-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 29. februārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
141 KB
S 2000 x 1333 px
2.26 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
7.56 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.