0
info@redzet.lv

Melnbaltā fotogrāfija

Fotosesija brīvā dabāFotosesija brīvā dabā
Lasīt aprakstu
Lēciens no Ventas rumbas, Lēciens, Ventas rumba, Melnbaltā fotogrāfija

Lēciens no Ventas rumbas

Kods: DA-130-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 19. augustā
S 1334 x 2000 px
1.51 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2469 x 3703 px
20.9 x 31.35 cm / 300 dpi
4.37 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Melnbaltā fotogrāfija mūsdienu sabiedrībā ir nepelnīti aizmirsta, lai gan profesionālie fotogrāfi to uzskata par daudz izteiksmīgāku. Melnbaltais process prasa no fotogrāfa plašas zināšanas ne tikai par fotogrāfijas radošo un fizikālo procesu, bet arī par ķīmisko, ko mūsdienās jaunie fotogrāfi praktiski nezina, jo to ir aizstājušas laboratorijas un datori.
Melnbaltā procesa sastāvdaļas
Vārds fotogrāfija tulkojumā no grieķu valodas nozīmē gaismas zīmējums. Gaismas stari, ko atstaro apgaismoti priekšmeti, izgājuši caur fotoaparāta objektīvu, projicējas uz fotomateriāla, gaismas jutīgajā slānī radot acij neredzamu (latentu) attēlu. To ķīmiski apstrādājot, iegūstam redzamu negatīvu attēlu. No negatīva kopējot attēlu uz fotopapīra, līdzīgā veidā iegūstam pozitīvu attēlu - fotogrāfiju.
 Vissvarīgākā fotogrāfiskā procesa sastāvdaļa ir gaismas jutīgā slāņa (emulsijas) sastāvdaļu spēja mainīties gaismas ietekmē. Šāda spēja piemīt sudraba halogenīdam, metāla sudraba savienojumam ar vienu no halogēniem - broma, hlora vai joda. Emulsija ir plāna želatīna filma, kas sastāv no ļoti daudzām sudraba halogenīda mikrokristāla daļiņām, kuras ir jutīgas pret gaismu. To daudzums kvadrātcentimetrā var sasniegt vienu miljardu. Pats slānis ir mehāniski neizturīgs, tāpēc to uzklāj uz izturīgākas pamatnes - stikla (fotoplates), agrāk celuloīda, tagad poliestera vai acetāta (foto un kinofilmas) un papīra (fotopapīrs).
 Emulsijas izšķiršanas spēja un jutība atkarīga no sudraba halogenīda daļiņu lieluma. Jo lielākas un biežāk novietotas daļiņas, jo filma ir jutīgāka pret gaismu. Tāpēc jutīgākai filmai ir lielāka graudainība un mazāka izšķiršanas spēja. Visbiežāk izmanto bromsudraba emulsijas, jo tās ir visjutīgākās, saglabājot nelielu graudainības pakāpi. Hlorsudraba un jodsudraba emulsijas izmanto fotopapīru ražošanā.
 Krāsu sensibilizācija
 Bromsudrabs ir jutīgs pret baltās gaismas zilo un ultravioleto spektra daļu. Lai to padarītu jutīgu arī pret citām spektra krāsām, emulsijas nepieciešams sensibilizēt - mākslīgi padarīt jutīgas pret visu gaismas spektra daļu. Nesensibilizētu filmu iespējams droši apstrādāt sarkanā vai pat tumši dzeltenā gaismā, bet sensibilizētām filmām vajadzīga sarkana gaisma vai pilnīga tumsa. Izšķir vairākas sensibilizācijas pakāpes - Ortohrom, Izoorto, ko var apstrādāt sarkanā gaismā, un Izohrom, Panhrom un Izopanhrom, ko var apstrādāt tikai pilnīgā tumsā. Mūsdienās pārsvarā izmanto tikai Panhrom filmas.
 Fotomateriāli
 Visus fotomateriālus atkarībā no tā, kādiem mērķiem tie paredzēti, iedala trīs daļās: negatīvie (filmas, no kurām kopē fotogrāfijas), pozitīvie (filmas un fotopapīri tehniskajām vajadzībām) un reversīvie (filmas un fotopapīri, uz kuriem veidojas pozitīvs attēls ar starpnegatīvu ķīmiskās apstrādes gaitā).
 Fotomateriālu gaismas jutības mērvienība ir ISO vienības. Tas ir visā pasaulē pieņemts vienāds standartlielums. Padomju Savienībā kādreiz eksistēja GOST standarts, kas tikai nedaudz atšķīrās no ISO. Austrumvācijā bija pieņemts DIN standarts, ko nesaprotamu iemeslu dēļ mērīja grādos. Par laimi uz iepakojuma bija rakstīta filmas jutība arī ISO vienībās. 18o DIN līdzinājās 50 ISO, bet 21o DIN bija līdzvērtīgs 100 ISO. Trīs grādi bija līdzvērtīgi divreiz lielākai vai mazākai jutībai.
 Ķīmiskais process
 Ķīmiskajā procesā izšķir vairākas daļas, kas ir līdzīgas gan melnbaltajiem, gan krāsu fotomateriāliem. Vissvarīgākā daļa ir attīstīšana, kas nodrošina eksponētā sudraba halogenīda pārvēršanu metāliskajā sudrabā. Otra pamatdaļa ir fiksēšana - liekā, neeksponētā halogenīda izšķīdināšana un izskalošana no fotomateriāla. Attīstītāji sastāv no attīstošās vielas (pārvērš halogenīdu metāliskajā sudrabā), saglabājošās vielas (novērš šķīduma oksidēšanos gaisa iespaidā), sārmainas paātrinošās vielas (paātrina procesu) un pretaizplīvurojuma vielas (nodrošina attīstītā attēla dzidrumu). Fiksāža satur vielu, kas šķīdina halogenīdu un skābas iedarbības vielas, kuras nodrošina fiksāžas darbības ilgumu un fotomateriāla ilgstošāku saglabāšanos, jo neitralizē fotomateriālā attīstītāja sārmainās vielas. Procesā svarīgi, lai viens šķīdums pēc iespējas mazāk iekļūtu otrā, tāpēc pirms katras nākamās procesa daļas fotomateriāls ir labi jāizskalo.
 Melnbaltajā fotogrāfijā attīstītāji ir ļoti daudzveidīgi, atkarībā no fotogrāfa vēlmes redzēt attiecīgu rezultātu - mazkontrastainu vai kontrastainu, ātru procesu vai lēnu. Tieši tāpat ir ar fotopapīra ķīmiju. Melnbaltajā procesā ir neierobežotas iespējas variēt ar attīstītāju sastāviem, atrodot savām vajadzībām vispiemērotāko recepti.

sakaru-pasaule.lv

Lēciens no Ventas rumbas

Kods: DA-130-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 19. augustā
S 1334 x 2000 px
1.51 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2469 x 3703 px
20.9 x 31.35 cm / 300 dpi
4.37 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.