0
info@redzet.lv

Ziepju burbuļi

Fotosesija ar ziepju burbuļiem
Lasīt aprakstu
Fotosesija ar ziepju burbuļiem, Meitene, Fotosesija, Portrets, Ziepju burbuļi

Fotosesija ar ziepju burbuļiem

Kods: DA-337-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 26. jūlijā

Ziepju burbuļi ir ļoti plānas ziepju ūdens kārtiņas, kuri veido sfēras ar zaigojošu virsmu. Ziepju burbuļi parasti eksistē tikai īsu brīdi un tie beidz pastāvēt, kad tie nonāk saskarē ar citiem objektiem vai arī iekšējais virsmas spraigums to saplēš. Ar ziepju burbuļiem parasti spēlējas bērni, bet arī dažādos priekšnesumos, kuri domāti gada gājumā vecāku cilvēku izklaidei, tie tiek izmantoti kā šova elementi. Ziepju burbuļu izpēte palīdz zinātniekiem atrisināt dažādas matemātiskas problēmas, kā arī telpas izpētē.

Ziepju burbuļi var eksistēt tikai tāpēc, ka šķidruma (parasti ūdens) virsmas slānim piemīt virsmas spraigums. Līdz ar to ziepju burbuļa slānis uzvedās kā elastīga loksne. Lai gan burbuļus var veidot no tīra šķidruma, parasti tam piejauc, piemēram, ziepes, lai burbuļi būtu stabilāki. Parasti sabiedrībā valda nepareizs priekšstats, ka ziepes nodrošina ūdens virsmas spraigumu. Patiesībā ziepes darbojas pretēji, samazina ūdens virsmas spraigumu aptuveni par vienu trešdaļu. Ziepes nepadara ziepju burbuļus izturīgākus, bet gan tikai nostabilizē. Šis process ir pazīstams kā Marangoni efekts. Kad ziepju plēvīte tiek nostiepta, tad ziepju koncentrācija uz virsmas samazinās, kas savukārt palielina virsmas spraigumu. Tādā veidā ziepes padara izturīgākas burbuļa vājās daļas un nodrošina, lai burbuļi neizplestos lielāki. Papildus ziepes nodrošina lēnāku šķidruma iztvaikošanu, kas ļauj ziepju burbuļiem ilgāk eksistēt, lai gan šis efekts ir samērā mazs.

Ir izgudroti arī krāsaini ziepju burbuļi. Lai iegūtu perfektus krāsainus ziepju burbuļus, rotaļlietu izgudrotājs Tim Kehoe cīnījās 11 gadus. Lieta tāda, ka nevar vienkārši piejaukt krāsu ziepjūdenim, jo burbulim pārplīstot krāsviela paliek un izsmērējas. Bet Timam tomēr bija sapnis paveikt neiespējamo - izveidot krāsainus burbuļus, kas neatstāj pleķus.

 Desmit gadus no vietas viņš jauca, vārīja un maisīja dažnedažādas vielas un krāsas, bet tomēr rezultāta nebija. Tad viņš nolēma paaicināt talkā ķīmiķi. Pēc ilgiem eksperimentiem viņi radīja risinājumu - speciālas nestabilas struktūras krāsu molekulas. Un nu mums būs pieejami koši, vienkrāsaini ziepju burbuļi. Zili, zaļi, melni, rozā. Skats esot nepārspējams, jo mūsu prātiņš īsti nesaprot notiekošo - esam pārak pieradinājuši sevi pie fakta, ka ziepju burbuļi ir caurspīdīgi.

 Taču krāsainie burbuļi ir tikai... ziepju burbuļi. Galvenais atklājums ir šīs krāsu molekulas, kuru izmantošana paver jaunas neticamas iespējas. Piemēram, izzūdoša matu krāsa, ziepes, zobu pastas, īslaicīgas sienu krāsas un daudz, daudz citu ideju.

lv.wikipedia.org
kakao.lv

Fotosesija ar ziepju burbuļiem

Kods: DA-337-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 26. jūlijā
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.