0
info@redzet.lv

Dubna

Dubna LīvānosDubna Līvānos
Lasīt aprakstu
Dubna Līvānos, Dubna, Ainava

Dubna Līvānos

Kods: U-053-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 30. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
241 KB
S 2000 x 1333 px
2.67 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.5 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
 Dubna
upe
 Izteka     Cārmins
 Ieteka  Daugava
 Caurteces valstis  Latvija
 Garums  105 km
 Iztekas augstums  158,6 m
 Kritums  76 m
 Gada notece  >0,5 km³
 Baseina platība  2785,4 km²
 Galvenās pietekas Feimanka, Oša

Dubna ir Daugavas vidusteces labā pieteka. Iztek no Cārmina ezera Krāslavas rajonā, ietek Daugavā pie Līvāniem. Tek pa Dagdas pauguraini un Jersikas līdzenumu. Tek caur Zosna, Sakovas, Aksenovas, Višķu un Luknas ezeriem.

Lielākās pietekas
Feimanka (72 km),
Oša (62 km),
Kalupe (32 km),
Jāša (28 km).

Lielākās apdzīvotās vietas krastos
Špoģi,
Vecvārkava,
Rožupe,
Līvāni.
lv.wikipedia.org

 

Dubna ir Daugavas vidusteces labā pieteka Latgalē.

Izteka kļūdaini piedēvēta dažādiem ezeriem.

Ģeogrāfiem, (kuriem tik ļoti gribas stiept upi garāku) Dubna sākas pirms Sīvera, zem 180 augstumlīnijas. Upe tek pa Latgales augstienes Dagdas pauguraini un Austrumlatvijas zemienes Jersikas līdzenumu. Augštecē tā ir strauja, līdz 15 m plata. Izmantojot upes lielo kritumu un vienmērīgo caurteci, Dubnas baseinā agrāk darbojās daudzas ūdensdzirnavas. Iztecējusi cauri Višķu un Luknas ezeram upe tek pa līdzenāku apvidu Preiļu rajonā. No iztekas līdz Luknas ezeram kritums ir 66 m (0,95 m/km), bet lejtecē līdz ietekai Daugavā - tikai 10 m (0,20 m/km). Lejtecē Dubnas krasti ir zemi, tādēļ senāk upei pieguļošās pļavas un aramzeme pavasaros applūda. Upe šajā posmā lejpus Rēzeknes- Daugavpils dzelzceļa tilta tika regulēta 61,6 km garumā. Tas bija viens no lielākajiem meliorācijas  pasākumiem Latvijā 30. gados.  Šajā laikā arī upes augštecē regulēja tās gultni no Cārmaņu ezera līdz Ojatu ezeram 4,5 km garumā.

1973. gadā Dubnas labajā krastā 9 km lejpus Višķiem uzbūvēja 614 ha lielu polderi ar sūkņu staciju un 2,3 km garu aizsargdambi; padziļināja arī upes gultni lejpus Ošas ietekas. Pirms Višķu ezera tā līkumo pa dziļu, kokiem apaugušu ieleju. Tur senāk darbojušās Šķivišķu ūdensdzirnavas. Dzirnavezers ar apkārtējo teritoriju ir valsts aizsardzībā.

Dubnas lielākās pietekas:
 > labais krasts - >Jāša28; >Egļupe6; >Dūklis8; >Šusta17; >Feimanka72 km; >Oša62;
< kreisais krasts - <Kucupe5; <Malnaviņa6; <Mundova6; <Bērzupe7; <Medupe16; <Kalupe32;
www.upes.lv


Laivošana pa Dubnu

Dubna: Sīveris - Višķi
Sarežģītība: Šis maršruts ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts, taču ir fiziski smags. Šķēršļi, kuri sastopami maršrutā nereti ir jāapnes, jānopludina vai jāpārceļ un tas prasa ne tikai spēku, bet arī iemaņas. Maršruts ieteicams vairāk pieredzējušiem tūristiem, kuri meklē retāk brauktus maršrutus un maz apdzīvotas vietas. Maršruts piemērots kanoe (polietilēna variantā) un piepūšamajām laivām.

Daudz to Dubnu daudzināja, nu to, hm..., ieraudzīju! Maza skaista upīte ar dzidru, tīru ūdeni, mainīgiem krastiem un dažāda rakstura gultni. Ir daudz un skaistas nometnes vietas, kaut arī krasti kopumā ir raksturojami kā aizauguši. Tātad, ja runājam par vidi šajā maršrutā, tad tā ir visnotaļ jauka un patīkama.
Bet, braukšana? Murgs. Tie koki... viens aizsprosts uz katriem 200m (vidēji).

Braukt, protams, var jebko un šis nav trakākais no iespējamiem maršrutiem, taču, pavisam noteikti, iekļaujams "mainac" kategorijā. Vismaz posmā no Cārmina līdz Aksenovas ezeram, līdz kuram vienā dienā tikt ir tiešām pagrūti pat ar kanoe. Nostāsti vēsta, ka pūšļotājiem ap šo vietu pacietība izbeidzas un tas notiek apmēram otrās dienas pēcpusdienā.
 
Ko darīt, ja esat nonācis šajā ezerā un vakars nāk virsū? Droši meklējat to meldru puduri, kurā pazūd Dubna un brauciet tālāk! Aksenovas ezers, neskato-ties uz civilizāciju savos kastos, ir tūristiem nedraudzīgs. Salas ir mitras vai noaugušas gariem slorbenājiem, bez malkas un ar redzamām zibens nedarbu pazīmēm. Pašā ezerā pilns ar dēlēm... Labāk tālāk!
Aiz ezera Dubna uz brīdi izmainas - krasti iztīrīti, gultnē akmeņi sakārtoti, šķiet ir notikuši priekšdarbi kāda HES celtniecībai taču nav pabeigti un ūdens jautri tek. Brīdī, kad pabraucam garām iespējamā vaininieka - veco dzirnavu paliekām, šie jaukumi beidzas un koku kritumi turpinās. Un tā līdz pašām beigām.
 
Maršruta pēdējo trešdaļu ir "uzlabojuši" MAZIE HESi. Tikai pirmo no četriem varētu nosaukt par mazo, bet lielākajam, aiz 12m augstā dambja, ūdenskrātuve stiepjas vairāku kilometru garumā. Grūti teikt, vai tas iepriecina vai sarūgtina. No vienas puses upe ir sacūkāta un apnesieni ir nepatīkami. No otras - šī upe vienalga nav normāli braucama... HESu ezeri maršrutā ir vienīgā vieta, kur var normāli airēt. Tiesa, ne jau šos ezerus airēt mēs braucam!

No pēdējā HES līdz Višķu ezeram ir 2km. Ja brauksiet šo posmu pēcpusdienā, tad trāpīsiet uz HESa ūdeni (slūžas taisa vaļā ap 13-14). Un, ja turbīnas strādā, šie pēdējie 2km garlaicīgi neliksies. Upei ir labs kritums un mākslīgā caurplūde dažas stundas dienā 3 reizes pārsniedz dabīgo. Turi kanti!
 
Maršrutu beidz Luknas ezerā pie caurtekas uz Višķu ezeru. Iespējami arī citi varianti, tai skaitā turpināt maršrutu tālāk līdz Līvāniem.
www.campo.laivas.lv

Dubna Līvānos

Kods: U-053-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 30. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
241 KB
S 2000 x 1333 px
2.67 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.5 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.