0
info@redzet.lv

Savvaļas augi

Biškrēsliņu pušķisBiškrēsliņš vecā koka stumbrā
Lasīt aprakstu
Biškrēsliņu pušķis, Parastais biškrēsliņš (Tanacetum vulgare), Savvaļas augi, Ārstniecības augi

Biškrēsliņu pušķis

Kods: A-005-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 29. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
341 KB
S 2000 x 1333 px
3.09 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.3 MB
XL 5419 x 3612 px
45,88 x 30,58 cm / 300 dpi
15.6 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Mums visapkārt ir ļoti daudz augu. Lielākā daļa no tiem aug mežos, pļavās, purvos un citur brīvā dabā. Tos sauc par savvaļas augiem. Augus, kurus cilvēki audzē, lai izmantotu savām vajadzībām sauc par kultūraugiem.

Savvaļas augi ir tie, kas organismu apgādā ar dabiskām minerālvielām, želatīnvielām - skrimšļaudus locītavās un starpskriemeļu diskos, vitamīniem un mikroelementiem, īpaši dzelzi, silīciju, varu, t.i. ar izejvielām orgānu uzbūvei. Savvaļas augi organismu apgādā ar hlorofilu labām asinīm, spēkam un možumam.

Lielāko daudzumu savvaļas augus var ēst. No dabā esošajiem augiem var pagatavot praktiski visu: salātus, zupas, otros ēdienus un pat desertus.
Piemēram gārsa: Kamēr vēl nav izplaukuši ziedi, noplūc galotnītes sprīža garumā kopā ar kātiņu, iemetam karstā ūdenī un vārām 5 minūtes, var arī mazāk. Izņemam no ūdens, uzliekam virsū piciņu sviestu ar sāli un – labu apetīti! Tas ir neiedomājami garšīgi – kaut kas līdzīgs jaunajiem burkāniņiem! Un arī ļoti vērtīgs. Vitamīni, minerālvielas un mikroelementi savvaļas dārzeņos ir 20 līdz 30 reižu vairāk nekā tajos, ko audzējam dārzā.
Vairāk: www.liepajniekiem.lv

Savvaļas zaļumi satur vitamīnus, hlorofilu un citas vērtīgas vielas. Mūsu organismam ļoti nepieciešams hlorofils, jo tam piemīt tonizējoša iedarbība, tas stimulē vielmaiņu, sirdsdarbību, uzmundrina nogurušu organismu.

Nātri daudzi lamā par nezāli, bet patiesībā tā ir vērtīgs dārzenis un garšaugs, varētu pat teikt- nevis nezāle, bet īstas dabas zāles!

Nātres uzturā lietot īpaši iesaka tiem, kas ziemā mocījušies ar saaukstēšanās slimībām. Nātre ir bagāta ar antioksidantiem, C vitamīnu, karotinoīdiem, D vitamīnu. Nātres satur daudz hlorofila un tās ir lielisks dzelzs avots. Tik daudz hlorofila kā nātrēs vēl ir tikai spinātos.

Nātres samazina cukura daudzumu asinīs, urīnā. Nātres veicina organisma attīrīšanu, uzlabo locītavu elastīgumu un asins sastāvu, optimizē visus atjaunojošos procesus. Jaunajām māmiņām nātres uzlabo piena sastāvu un stimulē tā sekrēciju.

Nātres var žāvēt tējai, tās lieto arī zupās, salātos un citos ēdienos. (Nātru zupu var vārīt līdzīgi kā skābeņzupu.)

Jāievēro gan viena svarīga lieta- ēdot nātres, nedrīkst ēst gaļu, zivis un dzert alkoholu!

Lasot nātres, var uzvilkt cimdus, lai tās nesadzeltu. Tiem, kam bail no nātru dzelšanas, augus pirms lietošanas uzturā var noplaucēt karstā ūdenī.

Gārsa ir nomierinošs, tonizējošs un vitamīniem bagāts augs, kas uzlabo locītavu un muskuļu veselību, lieliski attīra organismu. Gārsa samazina skābi visā organismā un sekmē sāļu izvadīšanu no locītavām. Gārsas iesaka lietot uzturā kuņģa, zarnu, nieru un urīnpūšļu slimību gadījumos. Gārsās ir ļoti daudz C vitamīna.

Uzturā lietojamas tikai jaunās gārsas lapiņas.Droši var likt klāt zupās, salātos, biezeņos.

Gārsas var arī žāvēt tējai.

Arī pieneņu lapiņas droši var griezt iekšā salātos kopā ar citiem zaļumiem. Jaunajās pieneņu lapiņās ir mazāk rūgtenuma. Taču, ja garša vēl šķiet par rūgtu, tad lapas var pamērcēt sālsūdenī. Pieneņu lapiņu rūgtenumu mazinās arī, ja salātiem pievienos skābenes, citrona sulu, lokus vai kefīru, krējumu.
Karotinoīdu pieneņu saknēs un lapās ir vairāk nekā burkānos, kālija - vairāk nekā banānos, organismam tik vajadzīgā lecitīna - vairāk nekā sojā, dzelzs - vairāk nekā spinātos un C vitamīna - vairāk nekā citronos!

Gaiļpiesīšus parasti ik pavasari lasām tējai, bet vai zini, ka var arī ēst gan gaiļpiesīšu lapiņas, gan ziedus? Šī auga lapas satur hlorofilu, karotīnu, C vitamīnu. Tie palīdz pret mazasinību, saaukstēšanās slimībām, vitamīnu trūkuma, plaušu slimībām, locītavu iekaisumiem, bezmiegu un galvassāpēm.

Salātos ieteicams pievienot arī ceļmallapiņas jeb ceļtekas. Tās īpaši labvēlīgi iedarbojas akūtu un hronisku kuņģa un zarnu traktu slimību gadījumos, pie kuņģa čūlām.

Ēdamas ir arī liepu un kļavu lapas - izmanto jaunās lapiņas, tikko plaukušās. Var saplucināt liepu un kļavu lapiņas, pievieno lokus, krējumu, sāli, var arī nedaudz jauno skābenīšu un salāti gatavi!

Liepu lapas ārstnieciskajā ziņā neatpaliek no liepu ziediem. Tās tāpat kā ziedi pazemina temperatūru un ir lielisks līdzeklis pie saaukstēšanās un elpošanas ceļu iekaisumiem.
www.sievietespasaule.lv

Biškrēsliņu pušķis

Kods: A-005-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 29. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
341 KB
S 2000 x 1333 px
3.09 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.3 MB
XL 5419 x 3612 px
45,88 x 30,58 cm / 300 dpi
15.6 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.